REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2022 m. Gruodžio 8 d. 09:57

Ukrainiečių mokyklai – pagalba

Klaipėda

Pixabay.com nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: Klaipėdos miesto savivaldybės inf.


253352

Klaipėdoje įsibėgėja Tarptautinės Ukrainos mokyklos veikla. Lapkričio 21 d. Švietimo, mokslo ir sporto ministro įsakymu šiai mokyklai leista vykdyti Ukrainos švietimo programą, savivaldybės žiniomis įstaiga turi ir higienos pasą, o mokyklos išsinuomotose patalpose Alyvų g. ugdoma apie 400 vaikų.

Savivaldybė taip pat ieško būdų, kaip padėti šiai mokyklai. Jos auklėtiniams jau yra sudarytos galimybės neatlygintinai fizinio ugdymo pamokoms naudotis Klaipėdos lengvosios atletikos maniežu ir V. Knašiaus krepšinio mokyklos sporto sale, numatoma kompensuoti nemokamą mokinių maitinimą visiems 1-2 klasių mokiniams, taip pat vyresniems, atitinkantiems numatytus kriterijus dėl šeimos pajamų dydžio. Planuose – ir prisidėjimas prie ugdymo sąlygų užtikrinimo – jau parengtas ir Savivaldybės tarybai teikiamas tai reglamentuosiantis tvarkos aprašas.

Pasak Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojos Astos Dirgėlienės, nors šios mokyklos įsteigimas – privati iniciatyva, suprantant jautrią situaciją, kai būtina pasirūpinti ugdymu vaikų, kurie iš namų turėjo pasitraukti dėl karo, ieškoma optimaliausių sprendimų, kad ukrainiečių mokykla Klaipėdoje galėtų sklandžiai veikti. Tačiau kad įstaigą pasiektų pagalba, tam tikrus žingsnius dar turi padaryti ir ukrainiečių mokyklos vadovai. Šiuo metu laukiama, kad įstaigos auklėtiniams būtų pradėta teikti maitinimo paslauga, tik tada savivaldybė pagal galiojančius teisės aktus galės kompensuoti už nemokamą mokinių maitinimą iš valstybės biudžeto lėšų 2022 m., laikantis teisės aktuose numatytų procedūrų.

Savivaldybės taryba netrukus bus kviečiama spręsti ir dėl prisidėjimo prie mokyklos išlaikymo. Jei tvarkos aprašas bus patvirtintas šį mėnesį, jau nuo sausio mokyklai bus skiriamos papildomos savivaldybės biudžeto lėšos, ateinantiems metams savivaldybės biudžeto projekte yra numatyti 96 tūkst. eurų. Mokyklai jau turint reikiamus leidimus veiklai, įstaigai taip pat yra skiriamas finansavimas ugdymo procesui organizuoti iš valstybės biudžeto, kuris yra skiriamas ir kitoms nevalstybinėms švietimo įstaigoms. Pagal Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos pateiktą informaciją, pagal mokyklos Klaipėdos padalinyje ugdomų mokinių skaičių nuo 2022 m. lapkričio 21 d. iki gruodžio 31 d. ugdymo reikmėms finansuoti skirta 108,3 tūkst. eurų.

Prie Tarptautinės Ukrainos mokyklos veiklos starto prisidėjo ir miesto mokyklos, geranoriškai skyrusios nenaudojamus baldus bei kitą inventorių.

Klaipėdoje jau yra registruota apie 6 tūkstančius karo pabėgėlių iš Ukrainos, trečdalis jų – nepilnamečiai, todėl svarbios visos iniciatyvos, kuriomis siekiama užtikrinti, kad vaikai palikę savo namus dėl karo turėtų galimybę mokytis. Apie 900 vaikų ugdoma savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklose, dalis, nors ir gyvena Lietuvoje, nuotoliniu būdu tęsia mokslus Ukrainos mokyklose. Tačiau jie taip pat turėtų būti registruoti miesto mokyklose, dėl registravimo reikėtų kreiptis į Švietimo skyrių.REDAKCIJA REKOMENDUOJA