REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Gatvė2024 m. Kovo 27 d. 14:18

Ukmergės mieste testuojami nauji greičio matuokliai

Ukmergė

Dainiaus Vyto nuotr.

EtapliusŠaltinis: Ukmergės rajono savivaldybė


296268

Ukmergiškiai pastebėjo, kad jau kuris laikas miesto gatvėse, atsirado naujų greičio matuoklių, prie kurių esantys kelio ženklai-informaciniai stendai skelbia, kad įranga testuojama.

„Ką tai reiškia? Jei jos neveikia, tai kodėl? Ir apskritai, ką jos fiksuos, kokiu tikslu buvo įrengtos?“ – klausinėja gyventojai.

Atsakome, kad šiuo metu vyksta naujų sumontuotų greičio matavimo kamerų įjungimo į Administracinių nusižengimų registrą derinimo-testavimo etapas. Testuojama perduodamų duomenų kokybė, įrangos veikimas, suderinamumas ir kt.

Šiuo metu testavimas jau artėja prie pabaigos - Informatikos ir ryšių departamentas prie Lietuvos Respublikos Vidaus reikalų ministerijos ruošia duomenų perdavimo sutartį. Ją pasirašius, užfiksuoti greičio pažeidėjų duomenys bus perduodami į Administracinių nusižengimų registrą, bus išrašomi protokolai už pažeidimus.

Apie tai signalizuos pradingę kelio ženklai, informuojantys apie įrangos testavimą.

Primename, kad nepaisant to, ar naujieji greičio matuokliai testuojami ar ne, vairuotojai visuomet privalo laikytis Kelių eismo taisyklių ir važiuoti ne didesniu nei maksimaliai leistinu greičiu.REDAKCIJA REKOMENDUOJA