REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kultūra2024 m. Vasario 22 d. 16:25

Ukmergėje didelio susidomėjimo sulaukė Japonijos kultūros dienos

Ukmergė

Dainiaus Vyto nuotr.

Daiva ZimblienėŠaltinis: Ukmergės raj. savivaldybės inf.


292878

Ukmergiškiai itin domisi Japonija – šios tolimos ir, atrodo, keistos bei neprieinamos šalies kultūra, tradicijomis. Tai įrodė vasario 20-ąją, Ukmergės viešojoje Vlado Šlaito bibliotekoje prasidėję Japonijos kultūros dienų programos renginiai. Bibliotekos salė vos sutalpino visus norinčius.

Programos sudarytoja ir renginio koordinatorė Jurga Jackevičiūtė nuoširdžiai pasidžiaugė gausiai susirinkusia publika ir padėkojo Japonijos ambasadai Lietuvoje, kad sutiko bendradarbiauti.

„Ambasados darbuotojų dėka turime tokią turtingą ir gražią Japonijos kultūros dienų programą Ukmergėje. Mums, lietuviams, išties yra smalsu ir įdomu pažinti šios šiek tiek mistifikuotos šalies kultūrą, tradicijas ir grožį. Juk ne kiekvienam ir ne visada pavyksta Japoniją aplankyti. Šių renginių ir susitikimų ciklas orientuotas į tai, kad mes per nuotolį, per šios šalies atstovų pasakojimus ir pristatymus nors maža dalimi geriau ją pažintume“, - sakė J. Jackevičiūtė.

Japonijos kultūros dienų programos atidarymo renginyje dalyvavusi Ukmergės rajono savivaldybės administracijos direktorė Inga Pračkailė padėkojo visiems susirinkusiems ukmergiškiams bei į Ukmergę atvykusioms Japonijos ambasados Lietuvoje atstovėms: antrajai sekretorei kultūros reikalams Yurikai Kakami, administracijos darbuotojai Harukai Seto, asistentei kultūros reikalams Agnei Andriuškaitei ir techninei darbuotojai Nataljai Uljanovai.

„Iš pilnutėlės salės žmonių matyti, kad japonų kultūra ir Japonija yra didelio susidomėjimo objektas. Norėtųsi šią draugystę dar labiau puoselėti ir vystyti. Ir tokius renginius kartoti. Užtikrinu, kad kitą kartą pasirūpinsime didesne sale“, - teigė I.Pračkailė.

Vasario 20–26 dienomis bibliotekoje vyksiantys Japonijos kultūros dienų programos renginiai kviečia ukmergiškius atrasti dar neatrastą Japonijos pusę.

Vasario 20-ąją visi norintys turėjo galimybę susipažinti su japonų kaligrafijos menu, japoniškos arbatos gėrimo ceremonija arba kitaip vadinamu Arbatos keliu bei tautiniu japonų drabužiu kimono.

Vasario 21 dieną 16.30 val. vyks renginys, skirtas susipažinti su piligriminiu 88 šventyklų keliu Japonijoje, vasario 22 dieną 16 val. renginys, kurio metu bus pristatomas dzen-budizmo dvasinis pasaulis o vasario 26-ąją 16 val. laukia renginys, skirtas pažinti ikebanos meną.

Visi renginiai nemokami ir rengiami kartu su Japonijos ambasada Lietuvoje. Erdvės prieinamos asmenims, susiduriantiems su judėjimo negalia.REDAKCIJA REKOMENDUOJA