REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2024 m. Vasario 26 d. 12:53

„Tūkstantmečio mokyklų“ antrojo srauto dalyvius 30 mln. eurų pasieks artimiausiu metu

Lietuva

Gintautas Jakštas. BNS fotobanko nuotr.

Greta ZulonaitėŠaltinis: BNS


293156

„Tūkstantmečio mokyklų“ programos antrajame sraute esančias 36 šalies savivaldybes lėšos – apie 30 mln. eurų – turėtų pasiekti artimiausias savaites.

„Jau sausio 31 dieną pasirašyta antrojo srauto sutartis ir patvirtintas 36 savivaldybių pažangos planų finansavimas, kuris siekia daugiau nei 116 mln. eurų. Savivaldybes per ateinančias kelias savaites turėtų pasiekti pirmasis avansas – apie 30 milijonų eurų pradėti įgyvendinti veiklas“, – pirmadienį žurnalistams sakė „Tūkstantmečio mokyklų“ programos vadovė Judita Šarpienė.

Antrojo srauto savivaldybės parengė 33 pažangos planus, projekte dalyvauja 177 mokyklos. Joms iš viso bus skirta 116 mln. eurų.

Programoje iš viso dalyvauja 58 savivaldybės. Joje nedalyvauja Neringos ir Pagėgių savivaldybės.

„Šios programos tikslas ir yra apie atvirumą, atvirumo sukuriamas galimybes mokytojams, mokiniams, mokykloms, savivaldybėms“, – kalbėjo švietimo, mokslo ir sporto ministras Gintautas Jakštas.

Anot jo, įtrauktis švietime nėra tik apie specialiųjų poreikių vaikus, bet „tai yra apie tolygų visų Lietuvos vaikų ugdymą.“

Tuo metu antrojo srauto savivaldybėms 30 proc. lėšų skirta infrastruktūros atnaujinimui, o apie 70 proc. – minkštosioms veikloms ir ugdymo priemonėms.

Anot J. Šarpienės, iš antrojo srauto krepšelio lyderystės sričiai skirta 12 mln. eurų, įtraukiojo ugdymo – 28 mln. eurų, kultūriniam ugdymui skirta 27 mln. eurų, o STEAM ugdymui – apie 49 mln. eurų.

Pirmojo srauto 22 savivaldybės iš suplanuotų 1093 veiklų įgyvendino arba užbaigė apie pusę – per 500. Savivaldybėms yra išmokėta 30 proc. lėšų – 32 mln. eurų.

„Mums su „Tūkstantmečio mokyklų“ programa didžiausias iššūkis yra laikas, nes laiko ir pinigų, ir veiklų apimtys yra galbūt šiek tiek neproporcingos. Tačiau šitą problemą irgi sprendžiame iš karto, deramės ir kalbamės su visomis institucijomis, kurios turi teisę nuspręsti dėl projekto pabaigos laiko“, – sakė J. Šarpienė.

Projekto biudžetas – 210 mln. eurų iš Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo fondo lėšų ir ne daugiau kaip 44,1 mln. eurų iš valstybės biudžeto lėšų, jos bus skirtos pridėtinės vertės mokesčiui kompensuoti.

Konkreti parama savivaldybei priklauso nuo mokinių skaičiaus savivaldybėje ir jos pažangos plano vertės: ji svyruoja nuo 500 tūkst. eurų iki 43 mln. eurų per visą projekto laikotarpį iki 2026-ųjų.

„Tūkstantmečio mokyklų“ programos pabaiga numatyta 2026-ųjų balandį.

Pagrindinis šios programos tikslas yra sumažinti mokinių pasiekimų ir ugdymo kokybės skirtumus tarp skirtingų mokyklų savivaldybėse ir skirtingų savivaldybių.REDAKCIJA REKOMENDUOJA