REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2018 m. Gruodžio 9 d. 14:54

Tūkstantinė mokytojus palaikanti minia protestuoja prie Vyriausybės

Vilnius

© Dmitrijus Radlinskas Alfa.lt nuotr.

Irma BagūnėŠaltinis: Etaplius.lt


63825

Tūkstančiai žmonių iš įvairiausių Lietuvos kampelių, susikibę į gyvą, nepertraukiamą grandinę nuo Švietimo ir mokslo ministerijos iki pat Seimo, taip išreiškė solidarumą mokytojams.

Skambučiais nešini mokytojai, mokiniai ir juos palaikantys kitų profesijų žmonės pajudėjo Vyriausybės link, kur 15 valandą planuojamas mitingas.

Eidami akcijos dalyviai dainavo, kalbėjosi apie būtinybę palaikyti vieni kitus, tikslą susitarti taikiai, vylėsi, kad valstybės vadovai nebegalės ignoruoti profsąjungų keliamų reikalavimų, matydami tokį palaikymą, atkreips dėmesį į viso viešojo sektoriaus problemas.

Kaip skelbė ELTA, prieš prasidedant sekmadienį Vilniuje rengiamam mitingui mokytojams palaikyti, prie Švietimo ir mokslo ministerijos atvyko ir vidaus reikalų ministrą pavaduojantis teisingumo ministras Elvinas Jankevičius.

Kaip Eltai sakė E. Jankevičius, jis tiki Lietuvos žmonėmis, kad protestas vyks taikiai.

Prieš mokytojų palaikymo akciją „Paskutinis skambutis” VRM pakvietė žmones laikytis rimties masinėje protesto akcijoje „Paskutinis skambutis“, kurią inicijavo „Laisvės TV” įkūrėjas, žurnalistas Andrius Tapinas. Palaikymą mokytojams pareiškė per 40 Lietuvos profesinių sąjungų.

„Su mokytojais ir už mokytojus. Atėjo metas parodyti, kad pedagogai yra ne vieni. Parodyti, kad visuomenė solidarizuojasi ir kiekvieno mokytojo reikalas tampa bendru reikalu. Jeigu yra viena protesto akcija, kurioje privalu sudalyvauti - tai „Paskutinis skambutis“, - socialiniuose tinkluose kviesdamas palaikyti mokytojus teigė A. Tapinas.

Žurnalistas pakvietė žmones 14 valandą gyva grandine susikabinti rankomis nuo Seimo iki Švietimo ir mokslo ministerijos, pravingiuojant pro didžiąją dalį kitų ministerijų, o po to patraukti prie Vyriausybės, kur bus išdėstyti esminiai, su profesinėmis sąjungomis suderinti, reikalavimai.

Pirmasis - stabdyti gruodžio 11 dieną numatytą valstybės biudžeto priėmimą, atsižvelgus į ekspertų rekomendacijas perskirstyti ir atrasti lėšų mokytojų atlyginimams pakelti.

Antras reikalavimas - sudėlioti aiškias datas, kaip bus vykdomos derybos su mokytojų profesinėmis sąjungomis.

Profesinių sąjungų nuomone, mokesčių reforma yra žalinga Lietuvos viešajam sektoriui ir turėtų būti stabdoma. Profesinės sąjungos mano, kad premjero pasiūlytas derybų grupės modelis dėl viešojo sektoriaus yra skubotas ir neefektyvus. Profesinės sąjungos reikalauja, kad deryboms šiais klausimais vadovautų iki Naujųjų metų sudarytas komitetas iš kompetentingų ekonomikos ekspertų, profesinių sąjungų atstovų, visuomenės veikėjų ir kitų suinteresuotų asmenų.

Vidaus reikalų ministerijos (VRM) penktadienį išplatintame pranešime ragino žmones protestuoti taikiai.

Vidaus reikalų ministras E. Misiūnas po pasitarimo su VRM pavaldžių statutinių institucijų vadovais ragino gyventojus laikytis rimties sekmadienį planuojamoje protesto akcijoje.

Pasak vidaus reikalų ministro, įtampos visuomenėje jaučiamos, stebimi įvairūs procesai, yra tam tikros informacijos apie galimas provokacijas, bet situacija kontroliuojama.

Pasak ministro, platinami įvairūs gandai apie neramumus ir telkiamas pajėgas neturi jokio realaus pagrindo.

EltaREDAKCIJA REKOMENDUOJA