REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2023 m. Rugsėjo 25 d. 09:21

TS-LKD skyriai į prezidentus daugiausiai siūlė I. Šimonytę, G. Landsbergį, M. Navickienę

Lietuva

ELTA nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: BNS


278823

Valdančiosios Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) skyriai kandidatuoti į prezidentus daugiausiai siūlė premjerei Ingridai Šimonytei, partijos pirmininkui, užsienio reikalų ministrui Gabrieliui Landsbergiui bei pirmininko pavaduotojai, socialinės apsaugos ir darbo ministrei Monikai Navickienei.

Kaip pirmadienį pranešė partija, šias kandidatūras iškėlė beveik visi skyriai, taip pat daugiau nei pusė partijos skyrių kandidatuoti prezidento rinkimuose pasiūlė Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkui Laurynui Kasčiūnui, krašto apsaugos ministrui Arvydui Anušauskui, Seimo pirmininkės pavaduotojui Pauliui Saudargui.

Sekmadienį konservatorių skyriai ir bendruomenės baigė pretendentus į partijos kandidatus prezidento bei Europos Parlamento (EP) rinkimuose.

EP rinkimuose daugiausia pasiūlymų kandidatuoti sulaukė dabartiniai europarlamentarai Andrius Kubilius, Rasa Juknevičienė, Liudas Mažylis, parlamentarai ir ministrai Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė, P. Saudargas, Justas Džiugelis, M. Navickienė, L. Kasčiūnas, G. Landsbergis, A. Anušauskas, Audronius Ažubalis, Gintarė Skaistė. Juos iškėlė daugiau nei 20 partijos skyrių. Iš viso pasiūlyta daugiau nei 70 kandidatų.

Pasak TS-LKD vykdomojo sekretoriaus Martyno Prievelio, siūlomus skyrių kandidatus įvertins Priežiūros komitetas, o vėliau prezidiumas priims sprendimą dėl galutinio kandidatų sąrašo.

Numatoma, kad šių metų lapkričio 11 ir 12 dienomis TS-LKD organizuos atvirus pirminius kandidatų į prezidento rinkimus ir Europos Parlamento sąrašo reitingavimą. Juose galės balsuoti partijos nariai ir jos rėmėjai.

Lietuvoje prezidento rinkimai vyks 2024 metų pavasarį. Visuomenės apklausų duomenimis, dabartinis prezidentas Gitanas Nausėda juose yra ryškiausias favoritas, į populiariausiųjų trejetą taip pat patenka advokatas Ignas Vėgėlė ir premjerė I. Šimonytė.

G. Nausėda ir I. Vėgėlė sprendimus dėl dalyvavimo rinkimuose žada paskelbti vėliau šiemet.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga rinkimuose kelia buvusį sveikatos apsaugos ministrą, Seimo narį Aurelijų Verygą, apie kandidatavimą paskelbė Kazlų Rūdos meras Mantas Varaška, jį remia Lietuvos regionų partija.REDAKCIJA REKOMENDUOJA