REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Sportas2023 m. Kovo 23 d. 21:51

Translytės moterys nebegalės dalyvauti moterų lengvosios atletikos varžybose

Pasaulis

Flickr.com nuotr.

Urtė LeškutėŠaltinis: BNS


262547

Tarptautinės lengvosios atletikos federacijos (IAAF) prezidentas Sebastianas Coe (Sebastiana Kou) ketvirtadienį pareiškė, kad transseksualėms moterims nebebus leidžiama varžytis moterų lengvosios atletikos varžybose, neatsižvelgiant į jų testosterono lygį.

„Taryba sutiko, kad nuo šių metų kovo 31 dienos moterų pasaulio reitingo varžybose negalėtų dalyvauti transseksualūs sportininkai vyrai ir moterys, kurie yra išgyvenę berniukų lytinį brendimą“, –sakė S. Coe po IAAF posėdžio.

S. Coe teigė, kad IAAF konsultavosi su suinteresuotosiomis šalimis, įskaitant Tarptautinį olimpinį komitetą (TOK) ir nacionalines federacijas, dėl transseksualių sportininkų klausimo.

„Dauguma apklaustųjų teigė, kad transseksualūs sportininkai neturėtų varžytis moterų kategorijoje“, – sakė jis.

„Daugelis mano, kad nepakanka įrodymų, jog translytės moterys neturi pranašumo prieš biologines moteris, ir nori gauti daugiau įrodymų, kad bet kokie fiziniai pranašumai buvo sumažinti, kad iš naujo apsvarstytų galimybę įtraukti jas į moterų kategoriją“, – sakė jis ir pridūrė: „Sprendimas, kurį priėmėme, manau, atitiko geriausius mūsų sporto interesus.“

„Nesakome „ne“ amžinai“, – sakė jis ir pridūrė, kad bus sudaryta darbo grupė, kuriai vadovaus transseksualus asmuo ir kuri toliau stebės mokslo raidą.REDAKCIJA REKOMENDUOJA