Šiame straipsnyje pateikiama informacija, skirta asmenims NUO 18 METŲ
Šiame straipsnyje pateikiamas
JAUTRUS TURINYS
REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kriminalai2020 m. Sausio 24 d. 10:23

Tragiška meilės istorija: recidyvistą pamilusi slaugytoja buvo išžaginta ir nužudyta

Vilnius

Andrius Mateika (Alfa.lt, Facebook nuotr.) ©Alfa.lt fotomontažas

Reporteris SkaistėŠaltinis: Etaplius.lt


115017

Vilniaus apygardos teismas nagrinėja tragiškai pasibaigusios meilės istoriją, nutikusią sostinėje – penkis kartus teistą vyrą įsimylėjusi slaugytoja naujojo draugo buvo išžaginta ir nužudyta.

Kaltinimai baudžiamojoje byloje yra pateikti ne kartą teistam, recidyvistu pripažintam Andriui Mateikai (35). Už nužudymą sunkinančiomis aplinkybėmis vyrui gresia laisvės atėmimas nuo 8 iki 20 metų.

Žiaurus nusikaltimas buvo įvykdytas 2019 m. birželio 2 d. naktį. Radus nužudytosios kūną, buvo sulaikytas jaunesnis jos sugyventinis A. Mateika. Vyras iš pradžių pripažino savo kaltę, tačiau vėliau parodymus pakeitė ir ėmė neigti prisidėjęs prie moters mirties.

Bylos duomenimis, nuo alkoholio apgirtęs A. Mateika greičiausiai norėjo lytinių santykių, tačiau gyvenimo draugė to paties nepanoro. Apgirtęs vyras įpyko, žiauriai sumušė moterį ir išžagino. Kitą rytą A. Mateika pats iškvietė medikus, paaiškėjus, kad gyvenimo draugė nebekvėpuoja – vėliau nustatyta, kad moteriai buvo suduota apie 30 smūgių į įvairias kūno vietas, į smegenis išsiliejo kraujas.

Iš pradžių kaltę pripažinęs A. Mateika vėliau ėmė teigti esąs nekaltas, o jo prisipažinimas prievarta buvo išgautas pareigūnų. Vyras taip pat tikino, jog uždarytas už grotų patyrė alkoholio abstinencijos sindromą, paveikusį jo psichiką. Vilniaus apygardos teismas šiuo metu vertina A. Mateikos psichinę būklę po nusikaltimo padarymo.

Įtariama, kad dėl alkoholio problemų turėjęs vyras girtavo ir prieš padarytą nusikaltimą, ir kelios dienos po jo, kol dar nebuvo suimtas. Su alkoholiu ir smurtu susiję ir ankstesni A. Mateikos teistumai, dėl kurių vilnietis buvo atsidūręs pataisos namuose.

Šią istoriją dar tragiškesnę daro tai, kad vienu metu A. Mateika, rodos, buvo susidorojęs su priklausomybe nuo alkoholio ir kabinosi į gyvenimą – savo paskyroje feisbuke namų remontu užsiėmęs vilnietis dalijosi vaizdais iš darbo vietos, taip pat bendromis nuotraukomis su nužudyta drauge. „Pats Dievas man ją padovanojo gimtadienio proga. Va čia tai dovana“, – po viena iš savo nuotraukų, kurioje įsiamžino su buvusia sugyventine, rašė A. Mateika.

Alfa.lt

alfalt-logo-skaidrus.pngREDAKCIJA REKOMENDUOJA