REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Sportas2024 m. Sausio 19 d. 10:54

Tradiciniai žygiai Minaičiuose stiprina bendrystę ir vienybę

Radviliškis

Etaplius.ltŠaltinis: Radviliškio rajono savivaldybės inf.


289573

Lietuvoje, žvelgiant į kalendoriaus puslapius, neabejotinai išryškėja keletas ypatingų datų, kurios kiekvieno lietuvio širdyje užima ypatingą vietą. Tai valstybinės šventės, kurios mena svarbius tautai istorinius įvykius. Minaičių bendruomenės Pilietinio ugdymo centras kasmet kviečia visus prisijungti prie tradiciniais tapusių žygių po Minaičių apylinkes. Taip siekiama ugdyti ne tik pilietiškumą. Norima sustiprinti ryšį tarp skirtingų kartų žmonių, atkreipiamas dėmesys į mūsų kultūrinį paveldą, turtingą ir įspūdingą apylinkių gamtovaizdį skirtingais metų laikais.

Viena svarbiausių šių žygių vertybių – tai bendruomeniškumas. Juose dalyvauja įvairaus amžiaus vaikai, mokiniai, suaugę seniūnijos gyventojai. Ypač džiaugiamės, kai žygeiviai atvyksta iš kitų Lietuvos vietovių ir aktyviai domisi mūsų krašto istorija, kultūra, gamta. Mokiniai turi išskirtinę galimybę mokytis ne tik iš mokyklinio vadovėlio, bet ir išgirsti vyresnio žmogaus, kurio gyvas liudijimas mena praeitį, pasakojimų, patarimų. Neabejotinai šie žygiai prisideda ir prie bendruomenės sveikatinimo, nes aktyvus judėjimas gamtoje suteikia daugiau jėgų, energijos, pakelia nuotaiką. Po žygių kviečiama pasigaminti teminius žygio atvirlaiškius, kurie yra turiningai praleisto laiko atminimas.

Šiais metais pirmasis organizuotas žygis buvo skirtas Sausio 13-ajai Laisvės Gynėjų dienai paminėti. Ši data ypatinga ir reikšminga visai Lietuvos tautai, nes primena, kaip svarbu ginti laisvę, būti pilietiškiems, aktyviai kurti savo valstybę. Minaičių bendruomenės Pilietinio ugdymo centras kasmet šią dieną suteikia galimybę prisiminti skaudžius istorijos įvykius bei atiduoti pagarbą žmonėms, kurie drąsiai gynė savo tautą nuo agresorių. Žygio metu mūsų bendrystė išreiškia solidarumą su laisvės gynėjais ir vienybę, kuri tautai yra itin svarbi. Džiaugiamės ir didžiuojamės prisijungusiais prie mūsų šiame šventiniame žygyje.REDAKCIJA REKOMENDUOJA