REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Sportas2019 m. Spalio 16 d. 17:43

Tokijo olimpiados maratono ir ėjimo rungčių varžybos gali būti perkeltos į Saporą

Pasaulis

Pixabay.com nuotr.

Reporteris SantaŠaltinis: Etaplius.lt


103360

Tokijo olimpinių žaidynių maratono ir ėjimo rungčių varžybos gali būti perkeltos į Saporą dėl „žymiai žemesnės“ oro temperatūros, trečiadienį pranešė Tarptautinis olimpinis komitetas (TOK).

TOK svarsto tokią galimybę, nes oro temperatūra per vasaros olimpiadą, kuri vyks 2020-ųjų liepos 24–rugpjūčio 9 dienomis, Tokijuje gali pasiekti 30 laipsnių Celsijaus. Tuo metu Sapore, esančiame už daugiau kaip 800 km į šiaurę nuo sostinės, temperatūra turėtų būti 5–6 laipsniais žemesnė.

„Sportininkų sveikata ir gerovė visada yra svarbiausias mūsų rūpestis“, – sakoma TOK Thomo Bacho (Tomo Bacho) pareiškime.

„Šie nauji radikalūs pasiūlymai perkelti maratono ir ėjimo rungčių varžybas parodo mūsų rimtą požiūrį“, – sakė jis.

„Olimpinės žaidynės yra platforma, kur sportininkai gali pademonstruoti „vienintelį gyvenime“ pasirodymą, ir šios priemonės užtikrina sąlygas, kad jis būtų geriausias“, – nurodoma pranešime.

Planas pakeisti varžybų vietą dar turi būti patvirtintas.

Šiai iniciatyvai turės pritarti visi pagrindiniai žaidynių dalyviai ir organizatoriai, įskaitant Tokijo miestą, nacionalinius olimpinius komitetus ir atitinkamus transliuotojus.

TOK 2020 metų Tokijo olimpinių žaidynių Koordinavimo komisija spalio pabaigoje rengia specialų posėdį, kuriame bus aptarta, kokių priemonių bus imtasi dėl karščių.

Per 1964 metų Tokijo olimpines žaidynes maratono rungtis vyko nuo 13 val., bet ta olimpiada vyko spalio mėnesį. Tuomet maratoną laimėjo etiopas Abebe Bikila.

Neseniai Dohoje vykusiame pasaulio čempionate maratono varžybos prasidėjo vidurnaktį, tačiau didelis karštis ir oro drėgmė vis tiek sukėlė didelių problemų.

Moterų rungtyje nugalėtoja tapo Ruth Chepngetich (Rut Čepngetič), įveikusi maratono atstumą per 2 val. 32 min. ir 43 sekundes ir 17 minučių atsilikusi nuo anksčiau Paulos Radcliffe (Polos Radklif) pasiekto rekordo. 28 iš 68 bėgikių distancijos nebaigė.

Per vyrų bėgimą oras buvo vėsesnis, bet pirmasis maratoną įveikęs Lelisa Desisa jį nubėgo per 2 val. 10 min. 40 sek. ir nuo pasaulio rekordo atsiliko daugiau nei 9 minutėmis.

„Mes glaudžiai bendradarbiaujame su TOK ir Tokijo 2020 metų [žaidynių koordinatoriais] dėl galimų oro sąlygų per kitų metų olimpines žaidynes, ir toliau dirbsime su TOK ir Tokijo 2020 metų žaidynių organizatoriais, svarstydami pasiūlymą perkelti lauke vyksiančius bėgimus į Saporą“, – sakė Tarptautinės lengvosios atletikos federacijos prezidentas Sebastianas Coe (Sebastianas Kou).

„Visuose didžiausiuose [sporto] renginiuose svarbiausia yra užtikrinti geriausias sąlygas sportininkų pasirodymams, – kalbėjo jis. – Drauge su organizatoriais mes sieksime sukurti geriausias maratono ir ėjimo rungčių trasas kitų metų olimpinėms žaidynėms.“

Rūta AndrošiūnaitėREDAKCIJA REKOMENDUOJA