REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Sportas2023 m. Gruodžio 8 d. 17:29

TOK leido rusams 2024 metų olimpinėse žaidynėse varžytis su neutralia vėliava

Pasaulis

pixabay.com nuotr.

EtapliusŠaltinis: Etaplius.LT


285910

Olimpinių žaidynių vadovai penktadienį leido Rusijos ir Baltarusijos sportininkams varžytis su neutralia vėliava, išskyrus komandines varžybas, jei jie aktyviai neremia karo Ukrainoje.

Tarptautinis olimpinis komitetas (TOK) pridūrė, kad šiuo metu tik aštuoni sportininkai iš Rusijos ir trys sportininkai iš Baltarusijos atitinka neutralių sportininkų reikalavimus.

Palyginimui, į kitų metų Paryžiaus olimpines žaidynes pateko daugiau nei 60 Ukrainos sportininkų.

TOK vykdomoji valdyba „nusprendė, kad individualūs neutralūs sportininkai, kurie įgijo kvalifikaciją pagal esamas tarptautinių federacijų kvalifikacijos sistemas turi teisę dalyvauti 2024 metų Paryžiaus olimpinėse žaidynėse“.

Tačiau tik tuo atveju, jei jie atitinka griežtas sąlygas.

Be kita ko, nebus leidžiama dalyvauti sportininkų, turinčių Rusijos arba Baltarusijos pasą, komandoms.

Taip pat nebus įtraukti „sportininkai, kurie aktyviai remia karą“, taip pat „sportininkai, kurie yra sudarę sutartis su Rusijos ar Baltarusijos karinėmis ar nacionalinio saugumo tarnybomis“.

Be to, jokiame sporto renginyje ar susitikime būtų nerodoma šių Rusijos ar Baltarusijos vėliava, spalvos ar bet kokie kiti atpažinimo ženklai, negiedamas himnas.

„Į 2024 metų olimpines žaidynes Paryžiuje nebus kviečiami ar akredituojami jokie Rusijos ar Baltarusijos vyriausybės ar valstybės pareigūnai“, – teigė TOK.REDAKCIJA REKOMENDUOJA