REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2020 m. Birželio 5 d. 09:04

Tėvo dieną – tėčių ir vaikų dviračių žygis

Šiauliai

Tėčių ir vaikų dviračių žygis per Tėvo dieną į Kryžių kalną tampa tradiciniu ir sulaukia vis daugiau dalyvių.

Budintis BudėtojasŠaltinis: Etaplius.lt


133567

Sekmadienį, birželio 7-ąją, minėsime Tėvo dieną, kurią galima švęsti neįprastai, pavyzdžiui, tėčių ir vaikų dviračių žygiu. Toks dviračių žygis sekmadienį organizuojamas į Kryžių kalną, o jo startas – 10 val. nuo Šiaulių Šv. Ignaco Lojolos bažnyčios.

Pernai tėčių ir vaikų dviračių žygyje į Kryžių kalną dalyvavo apie 70 dviratininkų. Šiemet dalyvių laukiama daugiau, žada atvykti tėčių su vaikais iš regiono miestų, šalies sostinės.

Pasak Šiaulių Šv. Ignaco Lojolos bažnyčios vicerektoriaus Stasio Kazėno SJ, 11 val. prie Kryžių kalno vyks šv. Mišios, tėvai bus palaiminti. Svarbiausia – prie Kryžių kalno keliauninkų lauks mamos su vaišėmis, bus bendra agapė ir tėvų su vaikais džiaugsmingi apsikabinimai, jaukūs pašnekesiai.

Dviračių žygio dalyviai turi turėti liemenes, šalmus, tvarkingus dviračius, keliauninkų saugiu važiavimu pasirūpins policijos pareigūnai.

"Laukiami visi tėčiai su vaikais. Drąsiname nebijoti, kviečiame vaikus pakviesti tėčius švęsti sekmadienį kartu", – ragina t. Stasys.
Juk vyrai, kurie nuo mažens mokomi būti santūrūs, tikrai nudžiugs, sulaukę netikėto, bet šilto sveikinimo iš savo vaikų. Tėvo diena – tai šventė, kurioje švenčiama tėvystė, panašiai kaip ir per Motinos dieną – motinystė.

"Tėvas vaikui atstovauja išoriniam pasauliui ir tėvo pareiga vaikui papasakoti, ką Dievas jo gyvenime yra nuveikęs. Tėvas atskleidžia vaikui savo santykį su Dievu, perteikia gyvenimo supratimą, moko, kaip jame elgtis. O vaiko vidų formuoja mama",– sako t. Stasys, ragindamas visus tėvus perskaityti "Siracido knygą":

Juk VIEŠPATS pagerbia tėvą per jo vaikus
ir patvirtina motinos teises į jos sūnus.
Kas gerbia savo tėvą, atsilygina už nuodėmes;
kas gerbia savo motiną, kraunasi lobį.
Kas gerbia savo tėvą, džiaugsis savo vaikais,
ir kai melsis, jis bus išklausytas.REDAKCIJA REKOMENDUOJA