REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kultūra2023 m. Birželio 15 d. 16:46

Tęsiasi Jaunimo muzikos festivalis „Šiauliai gyvai 2023“

Šiauliai

Fot. E. Tamošiūnas

Šiaulių „Aušros“ muziejusŠaltinis: Etaplius.LT


270392

Birželio 13 d. prasidėjęs trečiasis Jaunimo muzikos festivalis „Šiauliai gyvai“ tęsiasi ir kviečia leistis į garsią muzikinę kelionę Fotografijos muziejaus stogo terasoje (Vilniaus g. 140, Šiauliai). Per tris festivalio dienas savo kūryba ir muzikiniais talentais pasidalins 25 atlikėjai ir grupės iš Šiaulių bei kitų regionų.

VšĮ „Sielai“ įgyvendintas sumanymas, suburti jaunimą ir suteikti galimybę koncertuoti bei pristatyti savo kūrybą, pasiteisino – trečius metus organizuojamas festivalis „Šiauliai gyvai“ yra itin laukiamas jaunimo. Bendradarbiaujant su Fotografijos muziejumi, šiemet mininčiu įkūrimo 50-tį, stogo terasoje tris vakarus iš eilės skamba muzika. Pasirodysiantys atlikėjai ir grupės atlieka savo kūrybos dainas bei stebina kitų dainų nauju skambesiu. O ir atliekamos muzikos spektras platus – nuo lyriškų dainuojamosios poezijos iki roko, metalo stiliaus dainų ir trankių ritmų.

„Šiauliai gyvai“ scenoje pasirodysiantys atlikėjai neslepia, kad daugelį jų muzika lydi nuo mažų dienų. „Esu kartu su muzika nuo tada, kai atsiradau. Iš pradžių klausiausi, paskui pradėjau triukšmauti, tada kurti“, – pasakoja Dovi (Dovydas Misiūnas). „Muzika yra mus suartinanti jėga, būdas pabėgti iš pilkos kasdienybės, rutinos, galimybė kitaip išreikšti savo jausmus“, – atskleidžia grupė „neperskaitau“. Šeštokas Gustas Rukas muziką apibūdina kaip būdą atsipalaiduoti, pailsėti ir jaustis užtikrintai, pasitikėti savimi. Šiauliuose užaugusi Gabija Petrauskaitė apibendrina: „Muzika – tai gyvenimas. Man svarbu, jog žmonės atrastų mano dainose dalelę savęs“.

Nenuostabu, kad daug jaunųjų atlikėjų Fotografijos muziejų įvardija, kaip vietą, kurioje jie gali pasireikšti: „Fotografijos muziejus – įkvepianti vieta Šiauliuose, nes čia jau trečią vasarą groja gyva muzika“, – sako grupė „Empyrean“. Į festivalį iš Vilniaus atvyksianti grupė „Saulės Dievas“ taip pat negaili gražių žodžių Šiauliams: „Labai įkvepia dailus ir sutvarkytas senamiestis bei mieste tvyranti meilė kultūrai ir gerai gyvai muzikai“.

Projektas „Šiauliai gyvai“ gyvuoja jau dešimtmetį. Per šį laiką viešumą išvydo ne viena dešimtis gyvai nufilmuotų vaizdo klipų, kuriuose – Šiaulių miesto muzikinis gyvenimas. Klipais pristatoma garsių ir dar tik pradedančių savo karjerą Šiaulių atlikėjų kūryba. Šiauliuose ir apskrityje užaugo ne vienas garsus muzikos atlikėjas ir kūrėjas.

Šiuo metu Fotografijos muziejuje eksponuojamos parodos „Šiaulių albumas“ dalyje „Apie muzikinės scenos maištininkus“, pristatoma savita miesto alternatyviosios muzikinės kultūros raida, kurioje lankytojai išvys ir „Šiauliai gyvai“ momentus. Projektas „Šiauliai gyvai“ įrodo, kad Šiauliai ir toliau nepraranda muzikinio miesto vardo – čia kuria daug talentingo jaunimo, kurį miesto gyventojai ir svečiai gali išvysti ir išgirsti festivalio koncertuose.

Birželio 15 d. programa:

18:00 Saulė, Paulina, Tautvydas

18:25 grupė „Lizdas“

18:50 grupė „Neto“

19:15 grupė „geck“

19:50 grupė „Sintetinė Meilė“

20:30 grupė „Stiklas“

21:20 grupė „Juoda Juoda“

22:00 grupė „Still Runners“

Renginio vedėjai: Roberta Stonkutė ir Žygimantas Ruškys.

Renginiuose fotografuojama ir filmuojama.

„Šiauliai gyvai“ Youtube – https://www.youtube.com/user/SiauliaiGyvai

Atlikėjų aprašymai – facebook „Šiauliai gyvai“

Organizatorius – Sielai

Partneriai: Fotografijos muziejus, Šiaulių „Aušros“ muziejus, Šiaulių Juliaus Janonio gimnazija

Draugai: Rūta, Coffas, Saulės dukros, Etaplius, Garsas LT, MV GROUP, Saulės radijas


Foto galerija:
REDAKCIJA REKOMENDUOJA