REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Rinkimai 20232023 m. Kovo 1 d. 07:09

Tęsiamas balsavimas iš anksto, pradeda balsuoti rinkėjai specialiuosiuose paštuose

Lietuva

BNS/Fotobankas nuotr.

Milena AndrukaitytėŠaltinis: BNS


260346

Trečiadienį tęsiamas balsavimas iš anksto, pradeda balsuoti rinkėjai specialiuosiuose paštuose – ligoninėse, socialinės globos ir rūpybos įstaigose, kariuomenėje, laisvės atėmimo vietose.

Sekmadienį į rinkimų apylinkę atvykti negalėsiantys rinkėjai šią savaitę savo valią gali pareikšti iš anksto – nuo antradienio vyksta išankstinis balsavimas savivaldybėse, jis taip pat tęsiamas trečiadienį ir ketvirtadienį nuo 7 val. iki 20 val., skelbia Vyriausioji rinkimų komisija (VRK).

Balsuoti iš anksto rinkėjai gali bet kurioje šalies savivaldybėje, didžiuosiuose miestuose yra įrengta papildomų balsavimo vietų: Vilniaus universiteto Sveikatos ir sporto centre, A. Sacharovo aikštėje prie Spaudos rūmų bei miesto centre esančioje Lukiškių aikštėje; Kaune – Dariaus ir Girėno stadiono pastate.

Trečiadienį taip pat prasideda balsavimas specialiuose paštuose: ligoninėse, socialinės globos ir rūpybos įstaigose, kariuomenės vienetuose, bausmių atlikimo vietose. Balsavimas čia vyks iki penktadienio.

Kovo 3–4 dienomis rinkimų komisijų nariai organizuos balsavimą rinkėjų namuose. Balsuoti namuose gali neįgalieji, neįgaliuosius namuose slaugantys asmenys, dėl ligos nedarbingi žmonės. Kaip ir anksčiau, taip ir šių rinkimų metu, balsuoti namuose galės rinkėjai, sulaukę 70 ir daugiau metų.

Tie rinkėjai, kurie sekmadienį neturės galimybių atvykti balsuoti į savo rinkimų apylinkę, galės tai padaryti balsavimo iš anksto dienomis bet kurioje savivaldybėje visoje Lietuvoje.

Rinkimų dieną – kovo 5-ąją – balsuoti bet kurioje Lietuvos savivaldybėje jau nebebus galimybės, rinkėjai turės atvykti į tos savivaldybės, kurioje yra deklaravę gyvenamąją vietą, rinkimų apylinkes 7–20 valandomis.

Einant balsuoti rinkėjui reikia turėti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą: pasą, asmens tapatybės kortelę. Taip pat tinka ir kiti Lietuvoje išduoti dokumentai, kuriuose yra rinkėjo nuotrauka ir asmens kodas: vairuotojo pažymėjimas, pensininko pažymėjimas, diplomatinis pasas ir pan.

Teisė balsuoti savivaldybių tarybų ir merų rinkimuose turintys Europos Sąjungos valstybių narių piliečiai kartu su savo asmens dokumentu turėtų atsinešti ir laikiną leidimą gyventi Lietuvoje. Kitų valstybių piliečiams kartu su savo asmens dokumentu reikės pateikti dokumentą, patvirtinantį teisę nuolat gyventi Lietuvoje.REDAKCIJA REKOMENDUOJA