REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kriminalai2023 m. Lapkričio 21 d. 09:21

Teismas nustatė viešojo intereso pažeidimus parduodant žemės sklypą Mažeikiuose

Mažeikiai

Freepik.com nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: ELTA


284057

Telšių apylinkės teismas civilinėje byloje patenkino Šiaulių apygardos prokuratūros prokurorės Linos Matutienės, ginančios viešąjį interesą, ieškinį ir pripažino negaliojančia Mažeikiuose esančio valstybinės žemės sklypo pirkimo–pardavimo sutartį, pranešė prokuratūra.

Kaip teigiama prokuratūros pranešime spaudai, viešojo intereso gynimo skyriaus prokurorai savo iniciatyva šių metų vasarį pradėjo ir atliko tyrimą dėl galimo viešojo intereso pažeidimo. Tyrimas pradėtas įvertinus Mažeikių rajono laikraštyje „Santarvė“ publikuotame straipsnyje pateiktą informaciją apie planuojamas gyvenamųjų namų statybas Mažeikiuose esančioje Aitvaro gatvėje. Atliekant tyrimą siekta patikrinti, ar formuojant ir parduodant valstybinės žemės sklypą nebuvo pažeisti teisės aktų reikalavimai, ar statyba šioje teritorijoje neprieštarauja įstatymams.

Šiaulių apygardos prokuratūra, gindama viešąjį interesą, šių metų liepą kreipėsi į Telšių apylinkės teismą, prašydama pripažinti negaliojančia žemės pirkimo-pardavimo sutartį ir taikyti restituciją.

Kaip praneša prokuratūra, teismas, įvertinęs prokuratūros tyrimo metu surinktą medžiagą, nustatė, kad Nacionalinė žemės tarnyba (NŽT) neteisėtai, pažeisdama teisės aktus, praėjusių metų spalį pardavė žemės sklypą vienai bendrovei. Pastaroji jau buvo įsigijusi šiame žemės sklype esančius apleistus, avarinės būklės statinius.

„Teismas konstatavo, kad NŽT neatliko faktinių duomenų patikrinimo vietoje ir neįvertino, ar sklype esantys statiniai yra naudojami pagal Nekilnojamojo turto registre įregistruotųjų tiesioginę paskirtį. Nustatyta, kad tarnyba vadovavosi beveik prieš devynis mėnesius atliktu realios situacijos neatitinkančiu faktinių duomenų patikrinimu.

Šis patikrinimas atliktas nagrinėjant ankstesnio statinių savininko prašymą dėl žemės sklypo pardavimo“, – teigiama prokuratūros pranešime spaudai.

Teismo sprendimu 1,11 hektaro ploto žemės sklypas turi būti grąžintas valstybei, o Lietuvos valstybė uždarajai akcinei bendrovei privalo grąžinti daugiau kaip 40 tūkstančių eurų.REDAKCIJA REKOMENDUOJA