REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kriminalai2023 m. Gegužės 31 d. 13:19

Teismas atvertė bylą dėl R. Žemaitaičio pareiškimų apie A. Tapiną: visuomenininkas prašo paneigti informaciją, atlyginti žalą

Klaipėda

BNS/Fotobankas nuotr.

Gytis PankūnasŠaltinis: ELTA


268810

Klaipėdos apylinkės teismas trečiadienį atvertė civilinę bylą, kurioje visuomenininkas Andrius Tapinas ir jo įkurta viešoji įstaiga „Laisvės TV“ prašo teismo įpareigoti Seimo narį Remigijų Žemaitaitį paneigti paskelbtą informaciją apie jo veiklą, atlyginti žalą.

Į Klaipėdos apylinkės teismą kreipęsis A. Tapinas ir „Laisvės TV“ prašo, kad teismas pripažintų, jog R. Žemaitaičio skelbta informacija apie visuomenininko, jo įkurtos viešosios įstaigos veiklą (paramos Ukrainai rinkimą) būtų pripažinta neatitinkanti tikrovės, žeminantis asmens garbę ir orumą, „Laisvės TV“ dalykinę reputaciją.

Taip pat teismo prašoma R. Žemaitaitį įpareigoti paneigti jo „Facebook“ paneigti tikrovės neatitinkančią paskelbtą informaciją, panaikinti tikrovės neatitinkančios informacijos įrašus ir atlyginti 10 tūkst. eurų neturtinės žalos A. Tapino ir „Laisvės TV“ naudai bei ieškovų patirtas bylinėjimosi išlaidas.

R. Žemaitaitis neigia paskelbęs tikrovės neatitinkančią, asmens garbę ir orumą žeminančią informaciją. Teismui jis pateikė paaiškinimą, kad tai tebuvo jo išreikšta pozicija, nuomonė apie A. Tapino ir jo įkurtos „Laisvės TV“ veiklą.

Klaipėdos apylinkės teismui trečiadienį surengus parengiamąją posėdį šioje byloje, R. Žemaitaičio advokatė Eglė Beržinskaitė prašė bylą palikti nenagrinėtą, bet su šiuo prašymui teismui nesutikus, paprašyta posėdį atidėti, siekiant apskųsti pastarąjį sprendimą.

Kitas posėdis byloje numatytas rugsėjį.REDAKCIJA REKOMENDUOJA