REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kriminalai2023 m. Lapkričio 14 d. 07:33

Teismas: „Amber Gaming“ reklama pažeidė įstatymą

Lietuva

Pexels.com

Valdas PryšmantasŠaltinis: BNS


283395

Lošimų priežiūros tarnyba teisėtai prašė azartinių lošimų įmonės „Amber Gaming“ nutraukti jos prekės ženklo „7bet“ reklamą televizijoje ir socialiniame tinkle, nusprendė teismas.

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) praėjusią savaitę atmetė „Amber Gaming“ skundą, kuriuo įmonė siekė pripažinti tarnybos sprendimą nepagrįstu, nurodymus pašalinti reklamą – neteisėtais bei atlyginti dėl to patirtą žalą.

„Tarnybos veiksmai – rekomendacijų pateikimas reklamos transliuotojams siekiamo tikslo prasme nėra pertekliniai ar atlikti viršijant tarnybos kompetenciją. Sprendimą dėl rekomendacijos vykdymo ar nevykdymo priima pats transliuotojas“, – rašoma LVAT lapkričio 8-osios nutartyje.

Teismas paliko nepakeistą Vilniaus apygardos administracinio teismo 2022 metų spalį priimtą sprendimą, kuriuo „Amber Gaming“ skundas buvo atmestas.

Anot LVAT, tarnyba 2021 metų pabaigoje rekomendavo nutraukti Azartinių lošimų įstatymą pažeidžiančią reklamą su ženklu „7bet“ dviejose televizijose bei socialiniame tinkle „Facebook“, jų valdytojai jas pašalino. Dėl to „Amber Gaming“ tarnybai pateikė pretenziją ir pareikalavo atlyginti išlaidas – apie 1,5 tūkst. eurų, o šiai nesutikus kreipėsi į teismą.

Bendrovės teigimu, tarnyba vaizdo klipus ir pranešimus nepagrįstai pripažino draudžiama azartinių lošimų reklama ir neteisėtai prašė nutraukti jų viešinimą.

2021 metais „Amber Gaming“ už draudžiamą reklamą svetainėje 7bet.lt bausta beveik 6,8 tūkst. eurų bauda, pažeidimo nepašalinus iki 2022-ųjų gegužės tarnyba ją įspėjo apie galimą licencijos sustabdymą.REDAKCIJA REKOMENDUOJA