REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kriminalai2024 m. Gegužės 16 d. 14:58

Teismą pasiekė „Džerkinių“ gaujos byla: kaltinimai pareikšti šešiolikai jos narių

Lietuva

Lietuvos kriminalinės policijos biuro nuotr.

EtapliusŠaltinis: ELTA


301439

Teismui perduota „Džerkinių“ gaujos byla, kurioje kaltinimai organizavus narkotikų kontrabandą Europoje ir už jos ribų bei kitus nusikaltimus iš viso pareikšti šešiolikai asmenų, ketvirtadienį pranešė Generalinė prokuratūra.

Skelbiama, kad tarptautiniu mastu vykdyto tyrimo metu taip pat buvo nustatytos organizuotos nusikalstamos grupės, aktyviausi jų nariai bei kiti su organizuotu nusikalstamumu siejami asmenys ir kitose valstybėse: Čekijoje, Ispanijoje, Latvijoje, Slovakijoje, Vokietijoje, Lenkijoje, Libane.

Pasak prokuratūros, glaudžiai bendradarbiaujant su šių šalių, o taip pat su Prancūzijos, Norvegijos, Vengrijos, JAV teisėsaugos pareigūnais bei tarptautinėmis agentūromis, 2022 metų rudenį 11-oje valstybių vienu metu buvo atlikta didelio masto teisėsaugos operacija. Jos metu įvairiose šalyse buvo sulaikyti pagrindiniai šio tarptautinio nusikalstamo tinklo organizatoriai, lyderiai bei aktyviausi nariai, iš viso – 44 įtariamieji, atlikta virš 100 kratų.

Lietuvoje vykusios operacijos metu Lietuvos kriminalinės policijos biuro ir Lietuvos policijos antiteroristinių operacijų rinktinės „ARAS“ pareigūnai atliko apie 40 kratų įtariamųjų gyvenamosiose ir pagalbinėse patalpose, automobiliuose, su nusikalstamomis veikomis susijusiose logistikos ir gamybos įmonėse.

Lietuvoje sulaikytiems asmenims buvo pareikšti įtarimai dėl dalyvavimo nusikalstamo susivienijimo veikloje, neteisėto disponavimo labai dideliais narkotinių ir psichotropinių medžiagų kiekiais, kontrabandos organizavimo ir vykdymo, neteisėto praturtėjimo už pinigines lėšas, gautas nusikalstamu būdu ir kitų nusikaltimų.

Tarp teismui dabar perduotų asmenų dvylika jų yra kaltinami dalyvavimo nusikalstamo susivienijimo veikloje. Gaujos nariams gresia griežčiausia bausmė – laisvės atėmimas iki 20 metų arba laisvės atėmimas iki gyvos galvos.

Šio nusikalstamo susivienijimo keltą grėsmę ir 2014–2022 metais įvykdytų nusikaltimų sunkumą liudija baudžiamosios bylos duomenys apie beveik trylika tonų narkotinių ir psichotropinių medžiagų, jų kontrabandą, neteisėtą disponavimą 8 šaunamaisiais ginklais, kelias dešimtis įtrauktų bendrininkų, kurie organizavo ir vykdė atskiras nusikalstamas veikas nebūdami šio nusikalstamo susivienijimo nariais, bei milijonines pajamas.

Teismui perduotos bylos duomenimis, „Džerkinių“ gaujos nariai laikėsi labai aiškios hierarchijos, buvo pasiskirstę pareigomis ir veikė kaip itin gerai organizuota kelių pakopų struktūra. Didelis dėmesys jų veikloje buvo skirtas griežtai konspiracijai bei apsaugai nuo sekimo. Tarpusavio ryšį susivienijimo nariai palaikė moderniomis ir paprastai tik nusikalstamo pasaulio atstovų naudojamomis priemonėmis, kurios užtikrina šifruotą mobilų ryšį.

Baudžiamuosius persekiojimus tarptautinio nusikalstamo tinklo narių atžvilgiu taip pat vykdo Čekija, Latvija, Slovakija, Vokietija, Lenkija, Prancūzija, Norvegija.


Foto galerija:

3.jpg
2.jpg
4.jpg
9.jpg
6.jpg
5.jpg
1.jpg
7.jpg
8.jpg
11.jpg
15.jpg
14.jpg
13.jpg
12.jpg
17.jpg
18.jpg
16.jpg
10.jpgREDAKCIJA REKOMENDUOJA