REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Sportas2017 m. Birželio 6 d. 12:30

Tauragėje atidarytas modernus riedlenčių parkas

Tauragė

Budintis BudėtojasŠaltinis: Etaplius.lt


5835

Penktadienį Tauragės Jono Viktoro Kalvano parke oficialiai atidarytas naujas ir modernus „Nutrilite“ riedlenčių parkas. Šią dovaną tauragiškiai iškovojo praėjusių metų rugpjūtį Vilniuje vykusioje dviračių šventėje „Velomaratonas“, kurioje subūrė didžiausią komandą. Naujoji rampa, skirta važinėti BMX dviračiais, riedučiais ir riedlentėmis, papildys esamą Tauragės miesto aktyvaus laisvalaikio infrastruktūrą ir suteiks naujų galimybių miesto jaunimui.

riedlenciu-parkas-10.jpg

„Bendruomenių susibūrimai tapo „Velomaratono“ tradicija, kurią kasmet palaiko ir Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Didžiuojamės drauge su partneriais galėdami prisidėti prie mažųjų miestelių laisvalaikio infrastruktūros gerinimo. Tikime, kad ši dovana taps laipteliu į dar didesnius Tauragės jaunimo pasiekimus“, – sako riedlenčių parko atidaryme Tauragėje dalyvavęs „Velomaratono“ idėjos sumanytojas ir organizatorius Benediktas Vanagas.

Tauragėje atidarytas riedlenčių parkas skirtas ne tik pradedantiesiems, bet ir tiems, kurie jau moka važiuoti. Paramą parko statyboms įsteigusios amerikiečių kompanijos „Amway“ atstovai tikisi, kad šis parkas taps svariu žingsniu tolimesnei aktyvaus laisvalaikio plėtrai mieste.

„Džiaugiamės, kad praėjusių metų „Velomaratone“ Tauragė pademonstravo tikrą komandinę dvasią ir savo artimiausius konkurentus nugalėjo beveik dvigubai. Būtent tokiai atkakliai komandai ir siekėme padovanoti 5 000 JAV dolerių paramą riedlenčių parko statyboms. Mūsų kompanija Lietuvoje jau pusę dešimtmečio skatina aktyvų ir sveiką gyvenimo būdą, todėl džiaugiamės, kad šios dviračių varžybos įtraukia tiek daug bendruomenių ir palieka jaunimui kažką išties naudingo ir išliekančio“, – sako Anna Pietrzak, generalinė „Amway“ direktorė Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje ir Lenkijoje.

Minint Tauragės miesto 510 metų jubiliejų, naujajame riedlenčių parke vyko „TrgJam“ varžybos, suvienijusios visus ekstremalaus sporto mėgėjus. Miesto gyventojai ir svečiai stebėjo BMX dviračių, riedlenčių, triukinių paspirtukų varžybas. Po jų riedlenčių parką oficialiai atidarė tokie garbūs miesto svečiai kaip Tauragės rajono meras Sigitas Mičiulis, miesto seniūnas Virginijus Žilius ir kiti.

Tauragėje populiarėja aktyvus laisvalaikis

BMX dviračių entuziastas ir „TrgJam“ varžybų organizatorius Kristijonas Bartkus teigia, kad miestui trūko erdvės, kur būtų galima važinėti. Sportininkas teigia, kad su nauju riedlenčių parku Tauragė šioje srityje pralenks daugelį kitų Lietuvos miestų.

„Aš manau, kad toks riedlenčių parkas, kokį laimėjo mūsų bendruomenė, turėtų atsirasti kiekviename mieste. Juk tokie nauji įrengimai suteikia daugiau galimybių treniruotis, save išbandyti naujose figūrose, praplėsti savo triukų „meniu“. Dėl tokio atnaujinimo noras važinėtis savame mieste tarsi atgimsta. Džiugu, kad žmonės pagaliau supranta, jog ne tik krepšinis ir futbolas yra įdomios ir vaikams tinkamos sporto šakos. Labiausiai džiugina tai, kad jauni žmonės pradeda važinėti Tauragėje ir su paspirtukais, ir su riedlentėmis. Mūsų miestas šiuo klausimu nemiega, nes yra miestų, kur niekas nebevažinėja dėl to, kad esama infrastruktūra pasenusi, parkai „išaugti“ ir nusidėvėję arba jų nėra visai“, – sako K. Bartkus.

Anot K. Bartkaus, pastaraisiais metais BMX dviračių, riedlenčių sporto populiarumas ženkliai auga. Pagaliau griaunamas iki šiol nusistovėjęs mitas, kad toks sportas – tai tik aplinkos gadinimas ir dviračių laužymas. Vis daugiau savivaldybių atstovų ir miestų bendruomenių narių ima suprasti šio sporto infrastruktūros svarbą, ypač mažuose miesteliuose.

riedlenciu-parkas-8.jpg

Aplenkė konkurentus dvigubai

Pernai metų „Velomaratone“, „Nutrilite“ iššūkyje, tauragiečiai savo dviratininkų komandoje surinko daugiau kaip 730 bendruomenės narių, kurie artimiausius konkurentus iš Garliavos aplenkė beveik dvigubai. „Nutrilite“ iššūkyje aktyviai dalyvavo ir Neveronių, Visagino bei Ukmergės miestelių komandos. Didieji miestai šioje iniciatyvoje dalyvauti negalėjo, ji buvo skirta miesteliams, turintiems ne daugiau kaip penkiasdešimt tūkstančių gyventojų.

Pirmajame Vilniaus dviračių maratone 2010 metais dalyvavo 2,4 tūkstančio dalyvių. Tuo metu jis tapo didžiausiu masiniu sporto renginiu Lietuvoje. Praėjusiais metais dviratininkų skaičius renginyje viršijo 10 tūkstančių. Šiais metais „Velomaratonas“ vyks rugpjūčio 20 d., o jo maršrutas bus nusidriekęs vaizdingiausiomis Vilniaus gatvėmis.REDAKCIJA REKOMENDUOJA