PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Šiaulių miesto savivaldybės informacija2017 m. Rugpjūčio 24 d. 11:36

Tarptautinis saugumas domina ir Šiaulius

Šiauliai

Budintis BudėtojasŠaltinis: Etaplius.lt


12809

L abai dažnai nutinka taip, kad miestų savivaldybės užsidaro savyje ar apsiriboja santykiais su Vyriausybe. Tai suprantama, tačiau nelabai toliaregiška politika. Todėl atsižvelgdamas į tarptautinių procesų įtaką Šiaulių miesto plėtrai, gerovei ir gyventojų saugumui rugpjūčio 22 d. meras Artūras Visockas drauge su savo padėjėju Audriu Narbutu lankėsi Prezidento bei Šiaulių miesto garbės piliečio Valdo Adamkaus vardo konferencijoje „Regioninės lyderystės atkūrimas“. Jos organizatorių J. E. Valdo Adamkaus ir buvusio ambasadoriaus Jungtinėse Amerikos Valstijose, parlamentaro Žygimanto Pavilionio tikslas - atgaivinti Vakarų šalių lyderystę tokiais klausimais kaip Ukrainos karas su Rusija ar Rusijos agresija Gruzijoje.

va-konferencija-01.jpg

Europoje dėl imperialistinių ambicijų kasdien žūsta žmonės, bet Europa vis vangiau nori tai matyti ir pripažinti, tad tokios diskusijos labai svarbios parodyti mūsų šalies poziciją. Kartu tai ir galimybė parodyti, kad Šiaulių miesto gyventojų atmintyje tebegyvuoja Ukrainos laisvės klausimas. Gindamas šį vertybinį požiūrį miesto meras apsvarstė ir strateginę miesto reikšmę tarptautinių santykių kontekste.

Vilniaus univeristete vykusios konferencijos metu miesto meras Artūras Visockas susitiko su tokiomis žinomomis asmenybėmis kaip Prezidentas Valdas Adamkus, ambasadorius Žygimantas Pavilionis, profesorius Vytautas Landsbergis, buvęs UkrainosPrezidentas Viktor Yuschenko, JAV atstovų rūmų narys Lincolnn Diaz - Balart, opozicinės Liberalų - demokratų partijos Moldovos Prezidento rinkimuose Maia Sandu, buvusiu Rumunijos Prezidentu Traian Băsescu bei įsiklausė į tarptautinių lyderių įžvalgas. Diskusijų metu prieita prie nuomonės, kad būtina atgaivinti Vakarų šalių lyderystę ir neleisti Rusijai laikyti Rytų Europos valstybių savo pretenzijų sritimi.

„Šiauliams būtina žvelgti į save kaip į strateginės reikšmės miestą. Taip į mus žvelgia ir mūsų kolegos iš užsienio šalių. Konferencijoje pastebėjau ne tik solidarumą su tokiomis šalimis kaip Ukraina ir pasirengimą dirbti petys petin, bet ir tai, kad Šiauliai diktuoja madas kitoms savivaldybėms. Konferencijoje nemačiau kitų savivaldybių vadovų, ir tai liudija ne tik mūsų miesto pripažinimą, bet ir būtinybę keisti požiūrį ir žvelgti į vykstančius procesus giliau. Nėra taip, kad diskutuodami apie Lietuvos tarptautinę politiką neturime galvoti apie tai, kas vyksta vietos lygmeniu. Būtent todėl regiu miesto politiką kaip svarbią mūsų nacionalinės politikos dalį ir todėl dalyvauju tokio pobūdžio renginiuose, kurie suteikia galimybę diskutuoti su aukščiausios klasės politiniais lyderiais, tarp kurių ir mūsų miesto garbės pilietis Valdas Adamkus“,- dalinosi įspūdžiais miesto meras Artūras Visockas.

Be diskusijų ir užsienio politikos analizės, rasta laiko ir Šiaulių vietinės politikos klausimams - ambasadoriui Žygimantui Pavilioniui ir Prezidentui Valdui Adamkui įteikti pakvietimai dalyvauti Šiaulių miesto dienose. Trumpai aptarti ir oro uosto plėtros klausimai.

va-konferencija-063.jpg