PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2018 m. Gruodžio 1 d. 14:02

Tarptautinė socialinė akcija "Aš ir Tu - tai MES!!! Vilniuje

Vilnius

anonymous anonymousŠaltinis: Etaplius.lt


62765

Asociacija "Savarankiškas gyvenimas" kviečia gruodžio 3 d. (pirmadienį) 15 val. atvykti į Katedros aikštę Vilniuje visus vilniečius bei miesto svečius, savivaldybę, švietimo ir ugdymo įstaigas, NVO organizacijas, asociacijas, verslo įmones, žiniasklaidos atstovus, geros valios žmones, kurie, tikime, yra neabejingi neįgaliųjų inkliuzijai ir kad Lietuvoje bei Europoje būtų gera gyventi visiems.

Trumpai apie akciją

Gruodžio 3-ioji Tarptautinė žmonių su negalia diena. 1983 m. buvo pradėta aktyviai supažindinti plačiąją visuomenę su neįgaliųjų žmonių problemomis ir kovoti už tai, kad tokiems žmonėms būtų suteiktos vienodos teisės, kad jiems būtų sudarytos sąlygos pritapti visuomenėje. Bemaž po dešimt metų, 1992 m. pabaigoje, Jungtinių Tautų Organizacija paskelbė gruodžio 3 – ąją Tarptautine žmonių su negalia diena, kurios metu Lietuvoje, kaip ir visame pasaulyje, organizuojami renginiai atkreipti dėmesį į neįgaliuosius, jų artimuosius, globėjus.


Socialinės akcijos „Aš ir Tu, - tai MES!!!“ tikslas – mažinti atskirtį tarp negalios paliestų bei nepaliestų žmonių, didinti bendruomeniškumą, inkliuziją, vienybę Lietuvoje bei Europoje. Šia akcija kviečiame visuomenę jungtis ir pasakyti, kad „Aš” – neįgalieji ir jų artimieji, „Tu” – asmenys, neturintys negalios arba artimo sąlyčio su ja ir „Mes” – lygiateisiai bendros visuomenės piliečiai, galintys ir turintys turėti teisę nesijausti kitokiu nei kiti. Juk bendrystė suteikia abipusio džiaugsmo ir didžiulį troškimą tobulėti.

Akcijos globėjas Lietuvos Respublikos Prezidentas Valdas Adamkus.

Akcijos idėjos iniciatorė Vidmantė Raustytė Šiaulių apskrities cerebrinio paralyžiaus asociacijos tarybos narė

Renginio nuoroda:

https://www.facebook.com/events/2007487882878031/

Atsakingas asmuo Ričardas Dubickas tel. +370 648 47591