REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2023 m. Balandžio 21 d. 14:26

Tarp lyderių apklausose besirikiuojantis I. Vėgėlė: beveik nebematau galimybių nedalyvauti prezidento rinkimuose

Lietuva

BNS Fotobanko nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: Etaplius.LT


265091

Teisininkas Ignas Vėgėlė sako beveik nebematantis galimybių nedalyvauti 2024 m. vyksiančiuose prezidento rinkimuose. Pasak jo, galvoti apie sprendimą kelti savo kandidatūrą į Lietuvos vadovo postą verčia gyventojų palaikymas. Dviprasmiškai vertinamas advokatas pastaruoju metu gyventojų nuomonių apklausose rikiuojasi tarp realiausių kandidatų tapti prezidentu.

„Tai iš tiesų yra labai didžiulis pasitikėjimas, tikrai didžiulis. Ir man, jei taip viską atsukus atgal, jis yra visiškai nelauktas. (…) Tai duoda tikrai didžiulį stumtelėjimą neapgauti, nenuvilti tų žmonių, kurie deda viltis, mato manyje galimą pokytį politikoje, kitokio kalbėjimo, kitokių veiksmų pokytį. Tai iš tiesų aš labai rimtai svarstau (apie kandidatavimą į prezidentus – ELTA) ir tai, kad tas pasitikėjimas išlieka – man būtų labai sunku priimti kitokį sprendimą“, – Lrytas televizijai ketvirtadienį sakė I. Vėgėlė.

Visgi I. Vėgėlė sako šiuo metu negalintis skirti tiek dėmesio politinei ar visuomeninei veikloms, kiek jam norėtųsi. Todėl galutinio sprendimo priimti, juolab atskleisti, jis neskuba.

„Yra rinkimų kampanija, pusę metų iki rinkimų visi privalo deklaruoti ar jie yra kandidatai, ar ne. Mano supratimu nereikia statyti vežimo prieš arklį. Yra ir kitų kandidatų daug, tai reikia stebėti visą aplinką“, – pabrėžė I. Vėgėlė.

ELTA primena, kad, kaip rodo paskutinė naujienų portalo DELFI užsakymu atlikta bendrovės „Spinter tyrimai“ apklausa, buvęs Advokatų tarybos pirmininkas, teisininkas I. Vėgėlė yra trečioje vietoje realiausių kandidatų užimti prezidento postą apklausoje.

Pirmoje vietoje realiausiu kandidatu užimti prezidento postą, kaip rodo apklausa, išlieka šalies vadovas Gitanas Nausėda. Antroje vietoje yra Vyriausybės vadovė Ingrida Šimonytė.

Maždaug penktadalis respondentų (20,4 proc.) tvirtino artimiausiuose rinkimuose balsuosią už dabartinį prezidentą G. Nausėdą – prezidento reitingas, lyginant su vasario mėnesiu (20,1 proc.), išliko stabilus.

Ministrę pirmininkę I. Šimonytę rinkimuose ketintų palaikyti 10,5 proc. apklausos dalyvių – vasario mėnesį jų buvo kiek mažiau (10,1 proc.). Tuo metu savo balsą už teisininką I. Vėgėlę rinkimuose atiduotų 7,7 proc. respondentų – prieš mėnesį jį rėmė 8 proc. šalies gyventojų.

Visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų bendrovė „Spinter tyrimai“ 2023 m. kovo 17-27 dienomis, naujienų portalo DELFI užsakymu, atliko visuomenės nuomonės apklausą. Tyrime dalyvavo gyventojai nuo 18 iki 75 metų.

Tyrimo metu buvo apklausta 1016 respondentų. Tyrimo dalyvių pasiskirstymas pagal lytį, amžių ir gyvenamąją vietą yra proporcingas gyventojų pasiskirstymui Lietuvoje.

Tyrimo metu taikytas kombinuotas apklausos metodas: 50 proc. telefoninės apklausos būdu, 50 proc. internetu. Telefoninio interviu atveju apklausą atlieka profesionalus apklausėjas. Jis veda pokalbį su respondentu pagal parengtus klausimus, atsakymus fiksuodamas klausimyne. Internetinėje apklausoje respondentui siunčiama nuoroda į apklausą, kurią respondentas užpildo savarankiškai jam/jai patogiu metu. Nuoroda yra unikali – t. y. klausimyno negalima užpildyti kelis kartus.

Tyrimo rezultatų paklaida 3,1 proc.REDAKCIJA REKOMENDUOJA