REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualu2022 m. Balandžio 11 d. 11:40

T. V. Raskevičius dėl Z. Jedinskio kreipėsi į VSD

Panevėžys

Dainiaus Labučio nuotr.

Reporteris AgnėŠaltinis: Etaplius.lt


212296

Seimo Žmogaus teisių komiteto pirmininkas Tomas Vytautas Raskevičius kreipėsi į Valstybės saugumo departamentą (VSD) su prašymu įvertinti, ar parlamentaro Česlavo Olševskio patarėjo Zbignevo Jedinskio darbas Seime nekelia grėsmės nacionalinio saugumo ir gynybos interesams.

„Šiandien oficialiai kreipiausi į Lietuvos Respublikos valstybės saugumo departamentą ir Lietuvos Respublikos vadovybės apsaugos tarnybą su prašymu įvertinti, ar prokremliškais pareiškimais pagarsėjusio buvusio Seimo nario Zbyszek Jedziński lankymasis Seimo patalpose nekelia grėsmės ir pavojaus Seimo nariams bei valstybės vadovybei. Zbyszek Jedziński į Seimo patalpas gali patekti, nes yra įdarbintas Seimo nario Česlav Olševski patarėju“, – savo feisbuko paskyroje rašo T. V. Raskevičius.

Politikas atkreipia dėmesį, kad Z. Jedinskis, kaip parlamentaro Č. Olševskio patarėjas Seime, ne tik gali nekontroliuojamai lankytis Seimo patalpose, bet ir naudotis vidine Seimo duomenų baze (intranetu), disponuoti Seimo narių tarnybinių telefonų numeriais ir kita informacija.

„Negaliu suprasti, kaip putinšką propagandą viešai skleidžiančio asmens lankymasis mūsų valstybės Parlamente yra suderinamas su nacionalinio saugumo ir gynybos interesais“, – akcentuoja T. V. Raskevičius.

T. V. Raskevičius primena, kad prasidėjus Rusijos karinei agresijai Ukrainoje, Z. Jedinskis viešai ragino kaimyninę Lenkiją išstoti iš Europos Sąjungos ir NATO bei sudaryti sąjungą su Rusija.

„Kreipimesi į atsakingas valstybės institucijas paprašiau įvertinti, ar proputiniškas simpatijas demonstruojančio žmogaus lankymasis Lietuvos Respublikos Seimo patalpose yra suderinamas su nacionalinio saugumo ir gynybos interesais bei nekelia grėsmės ir (ar) pavojaus Lietuvos Respublikos Seimo nariams bei valstybės vadovybei. Tokį vertinimą paprašiau pateikti atsižvelgiant į aplinkybę, kad minimas asmuo yra politinio pasitikėjimo valstybės tarnautojas, t. y. dėl jo atleidimo išimtinai sprendžia šį asmenį į darbą priėmęs Seimo narys“, – rašo T. V. Raskevičius.

„Akivaizdu, kad Seimo narys Česlav Olševski nemato nė mažiausios problemos, kad jo patarėjų korpuse dirba prokremlišką propagandą skleidžiantis žmogus. Seimo vadovybė, savo ruožtu, bejėgiškai konstatuoja, jog šioje situacijoje galimas tik „apeliavimas į moralę“. Todėl tikiuosi, kad kreipimasis į atsakingas institucijas padės Seimo nariui Česlav Olševski surasti papildomų argumentų, kodėl vatniko pažiūras demonstruojantis žmogus neturėtų laisvai vaikštinėti po Seimo koridorius“, – sako Seimo narys.

ELTA primena, kad kovo pabaigoje Z. Jedinskis savo feisbuko paskyroje pareiškė, kad Lenkija turi palikti NATO ir ES ir sukurti sąjungą su Rusija.

„Lenkija turi kuo skubiau palikti NATO ir ES ir sukurti sąjungą su Rusija. Tai bus stipriausia slavų šalių sąjunga, paremta krikščioniškomis ir šeimos vertybėmis, kuri bus naudinga Lenkijos piliečiams, o ne kažkam iš kitos vandenyno pusės“, – asmeninėje feisbuko paskyroje teigė Z. Jedinskis.

Visgi viešos kritikos sulaukęs Z. Jedinskis apsisprendė stabdyti savo narystę LLRA-KŠS. Apie tai feisbuke informavo LLRA-KŠS pirmininkas Valdemaras Tomaševskis.

ELTAREDAKCIJA REKOMENDUOJA