REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2021 m. Liepos 4 d. 18:05

Švietimo, mokslo ir sporto ministrė lankėsi Joniškio rajono savivaldybėje

Kaunas

Reporteris SkaistėŠaltinis: Etaplius.lt


180677

Joniškio rajone lankėsi LR Švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė, patarėjai Dainoras Lukas ir Agnė Andiuškevičienė, Švietimo kokybės ir regioninės politikos departamento Regioninės politikos analizės skyriaus vyriausioji specialistė Jurga Zacharkienė. Vizito metu  aptarta švietimo situaciją rajone, pristatytos „Tūkstantmečio mokyklų“ programos įgyvendinimo perspektyvos.

Atvykusius svečius į Gataučių Marcės Katiliūtės mokyklą pasitiko Joniškio rajono savivaldybės meras Vitalijus Gailius, mero patarėja Inga Karbauskienė, Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja Asta Žilinskienė, mokyklos direktorius Linas Česnulis bei kiti administracijos nariai. Mokyklos direktorius trumpai pristatė mokyklos mokinių pasiekimus, mokyklos perspektyvą, iššūkius, aptarė aktualius ugdymo organizavimo ypatumus ir veiklos klausimus, pristatė mokyklos edukacinės erdves. 

Svečių apsilankymo Joniškio rajono savivaldybėje metu pristatyta Joniškio rajono švietimo situacija, nuotolinio ugdymo problematika, švietimo specialistų poreikis ir kitos aktualijos. Ministrė J. Šiugždinienė ir jos komanda  pristatė „Tūkstantmečio mokyklų“ programą, kurios tikslas yra mažinti mokinių pasiekimų atotrūkius ir sukurti integralias, optimalias ir kokybiškas ugdymosi sąlygas kiekvienoje savivaldybėje. Savivaldybė, kartu su mokyklų bendruomenėmis, kviečiama ruoštis projektui, įsivertinti silpnąsias ir tobulintinas sritis, teikti paraišką dalyvauti programoje, kuri atlieps konkrečius jų bendrojo ugdymo mokyklų stiprinimo poreikius.

Rajono meras V. Gailius pasidžiaugė rajono švietimo įstaigų pedagogais, kurie ne tik prisitaikė prie karantino ribojimų ir profesionaliai mokinius ugdė nuotoliniu būdu, bet ir sėkmingai (9 iš 10 darbuotojų) pasiskiepijo. Taip pat atkreiptas dėmesys į specialistų, mokytojų ir gydytojų trūkumą. 

„Daug atsiliepimų mus pasiekė apie Joniškio „Saulės“ pagrindinę mokyklą ir Dienos užimtumo centrą,  tad labai įdomu aplankyti ir pasižiūrėti, kaip į  gerą pavyzdį. Mes norime, kad rajonuose būtų kuriamos geresnės sąlygos vaikams, turintiems vienokių ar kitokių ugdymo poreikių“, – kalbėjo Švietimo, mokslo ir sporto ministrė J. Šiugždinienė.

Ministrė ir jos komanda apsilankė Joniškio „Saulės“ pagrindinėje mokykloje, taip pat susitiko su žiniasklaidos atstovais ir mielai atsakė į jiems rūpimus klausimus.REDAKCIJA REKOMENDUOJA