REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Veidai2024 m. Kovo 26 d. 14:26

Sveikos gyvensenos ambasadorė: „Rūpinkimės savimi nuo pirmo ryto šaukšto“

Šiauliai

Natalija Glazunova šiauliečius kviečia sportuoti. Asmeninio archyvo nuotr.

Ugnė UrbonėŠaltinis: Etaplius.LT


296129

Sekmadienio rytais Šiauliuose, Salduvės ir Talkšos miško parke, galite sutikti ramiai drauge bėgiojančių žmonių grupę. Šioje kompanijoje, visų pirma, netrūksta juoko ir pašnekesių, o kartu – ir sportinio užsidegimo. Bėgimas bendrystėje – taip kassavaitinę veiklą įvardija jos iniciatorė, tinklaraščio „Skonio burtai“ įkūrėja Natalija Glazunova. Moteris kviečia šiauliečius bendrai aktyviai veiklai, kuri padeda išsijudinti ir atrasti bendraminčių.

Šiaulietės Natalijos Glazunovos pristatinėti nereikia. Ji mieste ir matoma, ir žinoma. Sveikos gyvensenos vėliavnešė pastaraisiais metais itin daug dėmesio sulaukia socialiniuose tinkluose. Per 40 tūkst. sekėjų grupę subūrusi nuomonės formuotoja padeda atrasti kelią sveikos gyvensenos link. Nuo mitybos patarimų iki sporto, nuo sveikatos sutrikimų iki ligų prevencijos.

Atrodo, kad Natalija, kuri prieš 15 metų Kauną iškeitė į Šiaulius, ir čia lig šiol sėkmingai save realizuoja, yra it gyvsidabris. Nenustygstanti, kupina sprogstamojo užtaiso ir pozityvo. Galbūt todėl interviu šį kartą būtent toks – bėgant.

Pokalbio metu jauna moteris dalijasi savo kasdieniais įpročiais, kurie padeda išlaikyti sveikatą ir grožį, naujomis veiklomis bei atskleidžia, kaip jos gyvenimo ritmą priima atžalos.

Natalija, ne kartą savo auditorijai pasakojote apie sveikatos problemas, kurios ir paskatino atsigręžti į subalansuotą mitybą. Su kuo teko susidurti ir kas paskatino savo atradimais dalintis viešai?

– Turėjau odos uždegimą, dar kitaip vadinamą egzema. Lankiausi pas daugybę medikų, pakeičiau labai daug specialistų ir nė vienas man nepadėjo. Tuomet pradėjau savarankiškai gilintis į problemas, daug skaityti, domėtis ir atradau mūsų mitybą kaip sveikatingumo pamatą. Mityba mus gali arba sužlugdyti, arba išgydyti.

Noras dalintis atėjo natūraliai. Norėjau parodyti žmonėms, kad sveika mityba nėra prėskas maistas. Tai tikrai neapsiriboja vištiena ir ryžiais. Visada sakau, kad sveikas maistas – skanus ir spalvingas.

Sveikos mitybos patarimais Natalija dalijasi tinklaraštyje „Skonio burtai“ ir savo socialinių tinklų paskyrose. Asmeninio archyvo nuotr.

Jūsų vedamas „Skonio burtų“ tinklaraštis – ant populiarumo bangos. Ar buvo šmėstelėjusi mintis, kad ši veikla sulauks tokio žmonių susidomėjimo?

– Tikrai ne. Norėjosi pasidalinti su žmonėmis, kad mityba gali būti skani ir sveika. Dabar žmonės dažnai kreipiasi į mane, prašo patarimų. Aš savo ruožtu patariu mitybos ir sveikatingumo klausimais, nes tuo pati gyvenu. Pastebėjau, kad čia labai svarbus psichologinis aspektas. Daugelis mūsų turi nusistovėjusius įpročius ir mano, kad juos labai sunku pakeisti. Dažnai žmonės klausia, ką daryti siekiant numesti svorio, o aš visgi akcentuoju sveikatingumą. Mityba visų pirma turi būti sveika, tuomet pasikeis ir mūsų kūno linijos.

Jūsų socialinių tinklų sekėjai tikrai žino, koks maistas dominuoja jūsų lėkštėje dabar. Tačiau kaip Natalija gyveno anksčiau, dar prieš iš esmės pakeičiant savo mitybos racioną?

– Tikrai valgydavau miltinius patiekalus, varškės sūrelius. Košę virdavau su pienu ir neįsivaizdavau, kad galima daryti kitaip. Bet tradicinius kvietinius miltus aš pakeičiau kitais, alternatyvų šiandien yra daug. Kai keiti savo gyvenseną po nedidelį žingsnelį, visko nė nepastebi, tačiau susimąsčiusi, galėčiau pasakyti, kad pokyčiai kardinalūs. Būtent todėl visus skatinu keisti įpročius palaipsniui.

Be skanių ir sveikų atradimų virtuvėje jums taip pat svarbus ir aktyvus laisvalaikis. Visą gyvenimą buvote sportiškas žmogus?

– Sportas mano gyvenime atsirado studijų laikais, nes reikėjo sustiprėti. Savo malonumui po truputį pradėjau bėgioti – iš pradžių po vieną, du kilometrus. Prisimenu, tikrai buvo kažkoks vau. Greitai užsikrėčiau. Įsitraukiau į Šiaulių mieste esančio bėgimo klubo veiklą, o dabar ir pati buriu žmones sportuoti. Bendrystė yra motyvuojanti jėga, turinti didelę galią. Smagu kartu susitikti, pabendrauti, aktyviai pradėti dieną. Noriu pabrėžti, kad norint bėgti, nebūtina būti bėgiku. Mes judame palengva, tam, kad prie mūsų galėtų prisijungti visi norintys judėti.

Kur ir kada vyksta jūsų organizuojami bėgimai?

– Įprastai susitinkame kiekvieną sekmadienį, 9 val. prie Lapės. Jeigu įpuola šventinė diena, pasitariame, į kokią dieną nukeliame bėgimą. Kartu įveikiame 5 kilometrų atstumą – nuo Lapės iki Salduvės piliakalnio. Jeigu dvejojate ar pajėgsite, žinokite, kad visi atsižvelgia į savo galimybes – kai reikia, sustoja, pailsi ir prisijungia vėliau.


Foto galerija:

Bėgimas bendrystėje. U. Urbonės nuotr.

Ekstremalumų mėgėjus prieš grupinį bėgimą kviečiate išbandyti šaltas maudynes Talkšos ežere. Kaip ir kada pačiai kilo idėja išbandyti šią sveikuolišką praktiką?

– Juokinga, bet aš esu šilumos mėgėja ir visiškai nemėgstu šalčio. Tačiau vidinis noras išbandyti šaltas maudynes nugalėjo. Ši praktika man tapo lyg meditacija. Panirus į šaltą vandenį, atsijungia ne tik kūnas, bet ir protas. Tu visiškai susikoncentruoji į kvėpavimą ir nelieka pašalinių minčių. Rekomenduoju išbandyti tiems, kuriems, kaip ir man, sunku pasiekti meditatyvią būseną.

Šaltos maudynės – naudingos sveikatai. Tiek limfinei sistemai, tiek odos būklei, kovai prieš celiulitą ir, žinoma, imunitetui.

Visi, norintys dar šiais metais spėti išbandyti šaltas maudynes, kviečiami burtis sekmadieniais 8.30 val. Talkšos paplūdimyje.

Sveikai maitinatės, aktyviai sportuojate, taikote šalčio terapiją, be to, domitės maisto papildais ir jų nauda organizmui, o visai neseniai pradėjote atlikinėti žmonėms biorezonansinės diagnostikos tyrimus. Ką pati statytumėte į sveikos gyvensenos piramidės pamatą?

– Omegą. Mūsų organizmo disbalansas skatina lėtinius uždegimus, o jie palaipsniui griauna mūsų sveikatą. Šiais laikais daugelio žmonių organizmai išsiderinę. Atlikdama žmonėms kraujo tyrimus, galiu pasakyti, kokio lygio uždegimai organizme šiuo metu fiksuojami. Omega riebalų rūgštys padeda organizmui išvengti uždegiminių procesų.

Dar labai svarbi žarnyno sveikata. Bloga žarnyno būsena stabdo gerųjų maistinių medžiagų iš kasdienio raciono įsisavinimą.

Be visų šių veiklų dirbate ir Valstybės sienos apsaugos tarnyboje, be to, esate dviejų nuostabių dukrų mama. Natūraliai kyla klausimas – kaip viską spėjate?

– Kai darai tai, kas kyla iš širdies, tuomet viską ir spėji. Mano veiklos – didžiausia varomoji jėga. Nežinau, ar darbą galima vadinti hobiu, bet būtent taip yra mano atveju.

Lyg veiklų dar būtų maža, pernai grįžote į universiteto suolą. Kas paskatino šį sprendimą ir kaip sekasi studijos?

– Aš turiu įgijusi teisės magistrą, bet praėjusiais metais pasukau kita kryptimi – įstojau į Lietuvos sporto universitetą. Čia pasirinkau Fizinio aktyvumo ir visuomenės sveikatos magistrantūros studijų programą. Kadangi daug kalbu sveikatingumo temomis, man tai ir naudinga, ir įdomu. Esu žmogus, vertinantis diplomus, būtent todėl, dar prieš studijas, esu išklausiusi ne vienus kursus šiomis temomis. Svarbu plėsti akiratį ir tobulėti. Kiekvieni mokymai, kursai ar, juolab, studijos praturtina, tu kažką išsineši.


Foto galerija:

Editos Timinskės nuotr.

Kaip atžalos priima jūsų aktyvumą, saviraišką ir sveiką gyvenimo būdą? Viena jūsų dukrų – paauglė. O paaugliai linkę maištauti prieš tobulumą?

– Tai ji ir maištauja (juokiasi). Bet kaip aš sakau, ji užaugs turėdama pavyzdį, kaip galima gyventi, o dabartiniams jos gyvenimo pasirinkimams aš spaudimo nedarau, nes paauglystė yra laikas, kai reikia viską išbandyti, atrasti savo kelią. Aš visada patariu, bet dukra ne visada manęs paklauso. Reikia pripažinti, kad vaikų, o ypač paauglių, mitybos įpročiai formuojasi kitokie, ypač tarp klasės draugų. Mėgstu savo vyresnėlei sakyti – „nieko, užaugsi ir tu pamėgsi“. Nė neabejoju, kad kiek vėliau, kai pradės rūpėti sveikata, sveika mityba taps svarbesnė.

Tuo metu jaunėlė sukalbamesnė, jai tik šešeri. Apskritai, jai labiau patinka įsitraukti į mano veiklas, net ir filmuotis kartu. Su mažąja ir ryto košes valgome kartu, ir apskritai, ji mėgsta ragauti.

O saldumynų jūsų namuose yra? Suprantu, kad pati esate cukraus policininkė, bet vaikai ko gero mėgsta smaguriauti?

– Žinoma, vaikai mėgsta saldainius ir būna, kad išprašo kažko saldaus. Nesu žiežula (juokiasi), nedraudžiu. Bet vengiu kitų produktų – baltos duonos, padažų. Jų kasdienėje mūsų mityboje nėra. Tiesa, cukraus į jokius patiekalus ar kepinius aš nededu, bet pati tikrai mėgstu juodą kartųjų šokoladą.

Kartais žmonėms labai sunku žengti pirmąjį žingsnį sveikos gyvensenos link. Kaip galėtumėte paskatinti žmones ryžtis pokyčiams?

– Mes turime mylėti save, tai reiškia, rūpintis savimi iš vidaus. Mityba – mūsų pamatas. Nesame šiukšlių kibiras, į kurį metamos atliekos. Juk šiukšlės pūva. Rūpinkimės savimi nuo pačio pirmo ryto šaukšto.

Ačiū už pokalbį.



REDAKCIJA REKOMENDUOJA