REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Sveikata2024 m. Kovo 7 d. 11:34

Sveikatos stiprinimas maisto papildais

Lietuva

freestocks.com nuotr.

EtapliusŠaltinis: Etaplius.LT


294230

Žmogaus kūnas yra glaudžiai susijęs su gamta. Norint, kad kūne vyrautų harmonija, kad jis būtų stiprus ir sveikas, pilnavertiškai funkcionuotų, labai svarbu, jog kartu su maistu pavyktų gauti kuo daugiau naudingųjų medžiagų – įvairių gamtoje randamų mineralų bei vitaminų. Deja, įprastoje kasdienėje mityboje dažnai daugelio tų medžiagų trūksta, dėl ko susiduriama su įvairiomis sveikatos problemomis ar tiesiog dažnesniu nuovargiu bei kūno silpnumu.

Kokybiškų maisto papildų reguliarus vartojimas gali būti puikus būdas atkurti pažeistą pusiausvyrą ir užtikrinti, jog kūnui nieko netrūktų. Tai vienodai svarbu tiek vaikams, kurie organizmas dar tik vystosi, tiek suaugusiems. Toliau skaitydami sužinosite apie įvairius maisto papildus, kuriuos galėsite išsirinkti pagal savo sveikatingumo poreikius.

Kokius vitaminus ir mineralus vartoti?

Reikėtų vartoti tuos maisto papildus, kuriuose esamų vitaminų bei mineralų organizmui labiausiai trūksta. Ko trūksta ir ką reikėtų papildyti, galite sužinoti pasikonsultavę su savo gydytojais arba atlikę specialius tyrimus. Jų metu sužinosite išsamią informaciją apie organizmo medžiagų būklę ir galėsite greitai bei lengvai įsigyti tai, ko labiausiai trūksta

Reikia pasakyti, jog dažniausiai yra susiduriama su tokių mineralų kaip magnis, cinkas, kalcis, selenas, geležis trūkumu. Taip pat organizme neretai trūksta vitamino C, D, ar B, ypač B12. Pastarojo vitamino trūkumas įprastas praktikuojantiems veganišką mitybą. Šiuo atveju, reikėtų papildomai vartoti maisto papildus, kurie kompensuos tai, ko negaunama su žuvimi ar mėsa, įvairiais maisto produktais.

Platus maisto pasirinkimas pagal Jūsų sveikatos poreikius

Pagal sveikatos problemas, maisto papildai gali būti skirstomi į šias kategorijas:

● imuniteto stiprinimui;

● nervų sistemai;

● kraujotakai ir širdies veiklai;

● odai, nagams, plaukams, regėjimui;

● virškinimui ir žarnynui;

● aukštesniam energijos lygiui;

● ir kt.

Išskiriami specialūs maisto papildai sportuojantiems. Sportuojant įvairių mineralų ir vitaminų organizmui reikia dar daugiau, svarbu pasirūpinti gerai subalansuota mityba, gauti visų trūkstamų medžiagų. Nepamirškite, kad bet koks maisto papildų vartojimas turi būti saikingas, laikantis nustatytos dienos normos ir kad maisto papildai niekuomet pilnai nepakeis įprastos kasdienės mitybos.

Daugiau apie maisto papildų pasirinkimus sužinosite: https://avel.lt/

ReklamaREDAKCIJA REKOMENDUOJA