REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Verslas2019 m. Rugpjūčio 21 d. 14:34

Svečias iš Uzbekistano domėjosi verslo plėtros galimybėmis

Šiauliai

Reporteris LinaŠaltinis: Etaplius.lt


95634

Rugpjūčio 15 d. Joniškio rajono savivaldybės meras Vitalijus Gailius susitiko su Uzbekistano Užsienio ekonominių ryšių departamento vadovu Rustambek Baratov, kurį lydėjo LR Seimo narys Valerijus Simulik. Uzbekistano atstovas R. Baratov, viešėdamas Lietuvoje, aktyviai ieško verslo partnerių ir galimybių mūsų šalyje.


Foto galerija:

dsc-0320-16504.jpg
dsc-0316-16512.jpg
dsc-0313-16505.jpg
dsc-0303-16508.jpg
dsc-0285-16506.jpg

Susitikimo metu rajono meras V. Gailius ir mero patarėja pristatė svečiams Joniškio rajono verslo aplinką, veikiančias verslo įmones ir planuojamas verslo plėtrai investicijas, trumpai papasakojo apie laisvus komercinius sklypus ir suteikiamas galimybes investuotojams Joniškio rajone. Rajono meras domėjosi Uzbekistano šalies ekonomine situacija, švietimo sistema, savivaldybės administracijos struktūra, vystomomis pramonės šakomis, žmogiškaisiais ištekliais ir verslo plėtros galimybėmis.

Svečias iš Uzbekistano pristatė savo šalies pagrindinius ekonominius rodiklius, nuolat augančią pramonės rinką ir priminė, jog Uzbekistanas yra saulės kraštas, todėl čia auginama produkcija: ekologiški vaisiai ir daržovės, tiekiama Europos šalims. Svečias džiaugėsi šalyje plėtojama tekstilės pramone. „Svarbiausias mūsų uždavinys yra kokybė, šalies rinka yra didelė, tad ieškome bendradarbiavimo galimybių ir Europoje“, – kalbėjo Rustambek Baratov. Svečias minėjo, kadšaliai pradėjus vadovautinaujai išrinktamprezidentui, keitėsi šalies užsienio politinė situacija, verslui atsivėrėnaujos galimybės. Uzbekistano verslininkai aktyviai domisi užsienio šalių patirtimis, galimybėmis pritraukti užsienio investuotojus arba investuoti svetur, užsieniečių įdarbinimo Lietuvoje galimybėmis.

Kalbant apie švietimo sistemą, svečias akcentavo, kad augant Uzbekistano ekonomikai, didėjant gimstamumui, dėl šalyje vyraujančios didelės konkurencijos stojant į aukštąsias universitetines mokyklas, šalies jaunimas išvyksta mokytis į Ameriką, Europą, Rusiją, Kiniją, todėl darbo rinkoje ima trūkti aukštos kvalifikacijos specialistų.

Susitikime dalyvavęs verslo atstovas UAB „HZR“ direktorius Henrikas Mikalkėnas, pasidžiaugė, kad Joniškio rajono valdžia priima svarbius ir verslui reikšmingus strateginius sprendimus, o pasikeitimai yra reikalingi ir laukiami. Su Lietuvos ir užsienio eksportuotojais bei gamintojais bendraujantis UAB „Milkas“ direktorius Gintautas Sadauskas pastebi, kad Joniškio rajonas tampa vis ryškesnis kitų savivaldybių tarpe.

Uzbekistano užsienio ekonominių ryšių departamento vadovas R. Baratov išreiškė susidomėjimą, sutarta dėl tolimesnio bendravimo ir bendradarbiavimo.REDAKCIJA REKOMENDUOJA