REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2021 m. Gegužės 3 d. 14:40

Sumanus finansų valdymas – raktas į sėkmę remontuojant ar įrengiant namą

Lietuva

Reporteris IngaŠaltinis: Etaplius.lt


173728

Vasara – puikus metas ne tik atostogoms, bet ir namo atnaujinimo darbams. Name, rodos, visada yra ką tvarkyti, atnaujinti ar įrengti. Jei užpernai keitėte stogą, o pernai šiltinote fasadą, tai šiemet pats metas įsirengti terasą. Nesvarbu, kokio namų atnaujinimo, remonto ar įrengimo projekto imsitės šiemet, tikėtina, teks spręsti amžiną dilemą – kaip su ribotu biudžetu pasiekti norimą rezultatą. Suderinti svajones ir galimybes ne visada paprasta, tačiau skyrus laiko atsakingam darbų planavimui bei pasitelkus kūrybiškumą rezultatas gali pranokti lūkesčius.

Pirmas darbas – nustatyti projekto biudžetą

Planuojant atnaujinti stogo dangą ar pastatyti pavėsinę, reikalingas biudžetas paprastai turi gana konkrečią minimalią ribą. Savo ruožtu, maksimali reikalingų lėšų suma yra beveik beribė, nes priklauso nuo jūsų poreikių, fantazijos ir, žinoma, galimybių. Prieš imantis darbų verta gerai sustyguoti projektui skirtą biudžetą, kad būtų aišku, kiek pinigų reikės svarbiausioms medžiagoms bei darbams, o kokia suma tenka komfortą bei estetiką lemiantiems pasirinkimams. Namo atnaujinimo arba įrengimo darbų rezultatai ilgus metus lems jūsų gyvenimo kokybę, todėl sprendžiant, kokį biudžetą galite skirti darbams, neatmeskite ir vartojamojo kredito galimybės. Lanksčiomis sąlygomis, be nekilnojamojo turto įkeitimo gauta paskola leis sklandžiau ir kokybiškiau atlikti didesnės apimties būsto atnaujinimo darbus. Su būsto remontui skirtų paskolų sąlygomis susipažinkite Šeimos Kredito Unijos puslapyje.

Savo prioritetų ir lūkesčių išsigryninimas

Kitas svarbus etapas, prieš sudarant detalesnę darbų sąmatą yra savo prioritetų bei lūkesčių išsigryninimas. Net jei nėra didesnio poreikio taupyti, bus paprasčiau rinktis medžiagas bei organizuoti darbus, kai aiškiai žinosite, kuriais klausimais neketinate daryti jokių kompromisų. Vieniems tai gali būti funkcionalumas, kitiems estetika ar kiti individualūs poreikiai. Pavyzdžiui, planuojant terasos įrengimą, dalis žmonių net nesvarstys jokių medienos alternatyvų, tuo tarpu, kitai daliai paprasta kompozito terasinių lentų priežiūra bus ženkliai svarbiau nei natūralios medienos estetika. Imantis net mažiausio namų atnaujinimo darbo, visada atsiranda žmonių, kurie tiek prašyti, tiek neprašomi dalinasi savo patirtimi bei žarsto patarimus. Apdairu įsiklausyti į profesionalų ar patirties turinčių patarėjų įžvalgas, tačiau prisiminti, kad kiekvienas turi savo individualią prioritetų reitingų lentelę.

Dėmesingai parengta sąmata – puiki darbų pradžia

Apsibrėžus namo atnaujinimo darbams skirtą biudžetą ir įsivardijus prioritetus, dėl kurių nebus daroma jokių kompromisų, pats metas imtis konkrečios sąmatos sudarymo. Net jei ketinate pasikliauti savo rankomis ir darbų imtis savarankiškai, į sąmatos sudarymą nepažiūrėkite pro pirštus. Suprantama, statybinių prekių rinka yra gana dinamiška, ne visada įmanoma iš anksto numatyti tikslias medžiagų kainas. Vis tik, tikslingai planuojant išlaidas, bus paprasčiau valdyti finansus bei tiksliai įvertinti, kurioje vietoje pavyko sutaupyti, o kur išlaidos viršija pirminį planą.

Savo ruožtu, jei darbus patikėsite profesionalams, prieš pasirašant sutartį paprašykite parengti sąmatą keleto skirtingų komandų. Tai leis ne tik pasirinkti geriausią kainos pasiūlymą, tačiau ir įvertinti įmonės ar atskiro meistro profesionalumą bei darbo etiką. Trečią kartą išgirdus patikinimus, kad sąmata tikrai bus atsiųsta kitą antradienį, verta pagalvoti, ar taip pat bus vilkinami ir darbai. Gautą sąmatą būtina atidžiai išsinagrinėti – ar visi įkainiai atitinka aptartus, ar nėra įtraukta papildomų medžiagų bei darbų. Pastebėjus ženklesnių klaidų ne jūsų naudai, verta susimąstyti apie meistrų patikimumą ir sąžiningumą.

Ne veltui, liaudies patarlė byloja – kai dirbti pradedi ir Dievas padeda. Dėmesingai atlikus „namų darbus“ būsto atnaujinimo darbai eisis kur kas sklandžiau, o rezultatas visiškai atitiks ar net viršys lūkesčius.

Remiamas turinys

etaplius1.jpgREDAKCIJA REKOMENDUOJA