REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kriminalai2023 m. Spalio 3 d. 09:02

Suduotas smūgis karfentanilio platinimo tinklui

Elektrėnai

Etaplius.ltŠaltinis: Vilniaus AVPK inf.


279515

Po kelis mėnesius trukusio kruopštaus tyrimo ir parodyto pareigūnų sumanumo ir profesionalumo, pavyko sulaikyti asmenį, kuris galimai aprūpindavo narkotikais didelę dalį Lietuvos apskričių. Taip pat sulaikyti narkotinių medžiagų žemesni platintojai ir vartotojas.

Šių metų rugsėjo 13 d. Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato Vilniaus miesto trečiojo policijos komisariato pareigūnai pagal atliekamą ikiteisminį tyrimą dėl narkotinių medžiagų platinimo apsilankė pas romų tautybės asmenis Elektrėnų sav., Semeliškių miestelyje – kratos metu buvo rastos ir paimtos narkotinės medžiagos, priemonės joms fasuoti, sverti, pinigai, galimai gauti iš narkotinių medžiagų platinimo. Pareigūnams talkino kolegos su tarnybiniais šunimis iš PD prie LR VRM Viešosios tvarkos biuro Kinologijos valdybos bei Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato Reagavimo valdybos kinologai.

Po kelis mėnesius trukusio kruopštaus tyrimo ir parodyto tyrimą atliekančių pareigūnų sumanumo ir profesionalumo, pavyko sulaikyti asmenį, kuris galimai aprūpindavo narkotikais didelę dalį Lietuvos apskričių. Taip pat sulaikyti narkotinių medžiagų žemesni platintojai ir vartotojas. Kalbama apie pačio „baisiausio“ ir darančio didžiausią žalą organizmui narkotiko - karfentanilio platinimą, kuris prieš kelis metus praktiškai visiškai iš rinkos išstūmė heroiną. Karfentanilio populiarumą lėmė tai, kad jis pigesnis nei heroinas, labiau įgudę narkotikų platintojai patys gali jo pagaminti Lietuvoje ar kaimyninėse šalyse, be to, nereikia kaip ankščiau vežtis heroino iš artimųjų Rytų šalių, tokių kaip Afganistanas ir pan. Taip pat įgudę ir ilgalaikiai vartotojai pasakoja, kad karfentanilio poveikis galbūt net geresnis nei heroino, o ir kaina pora eurų mažesnė.

Bendrai atliekant ikiteisminį tyrimą, iš apyvartos, atlikus kratas ir įtariamųjų sulaikymus, buvo rasta ir paimta apie 5 kg, galimai narkotinės medžiagos karfentanilio (karfentanilis – tai itin pavojingas sintetinis narkotikas, fentanilių grupės psichotropinė medžiaga. Karfentanilis yra stiprus opioidinis analgetikas, kuris naudojamas veterinarijoje itin dideliems gyvūnams, tokiems kaip drambliai arba raganosiai, anestezuoti). Tyrimo metu sulaikyti 4 asmenys. Asmeniui, kuris įtariama disponavo rastu labai dideliu kiekiu, paskirta griežčiausia kardomoji priemonė – suėmimas 2 mėnesiams, kitiems įtariamiesiems paskirtos švelnesnės kardomosios priemonės.

Bendra rastų narkotikų vertė apie 100 000 eurų. Padalinus išimtą kiekį – vieno karto dozėmis (čekiais, taip vadinama dozė tarp asmenų, vartojančių narkotines medžiagas), „gatvės“ kaina siektų apie 600 000 eurų. Padalinus išimtą kiekį, vidutiniškai galėjo būti gauta apie 60 000 dozių (čekių).

Kadangi karfentanilis nėra pats populiariausias narkotikas ir jį vartoja daugiau asocialių asmenų ar tie, kurie jau turi jo nuolatinę priklausomybę, ir sulaikius per pastaruosius kelerius metus vieną didžiausių tokios rūšies narkotikų kiekį, manoma, kad suduotas rimtas smūgis tokios rūšies narkotikų platinimo tinklui.

Už inkriminuojamo nusikaltimo padarymą asmeniui gresia laisvės atėmimas nuo 10 iki 15 metų.

Ikiteisminį tyrimą tęsia Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos pareigūnai, tyrimą organizuoja ir jam vadovauja Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras.REDAKCIJA REKOMENDUOJA