REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kriminalai2018 m. Balandžio 11 d. 15:27

Su pasikėsinimais į pareigūnus nesitaikstysim, sako L. Pernavas

Klaipėda

Linas Pernavas. Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.

Budintis BudėtojasŠaltinis: Etaplius.lt


34221

Policijos generalinis komisaras Linas Pernavas sako, kad Klaipėdoje sulaikius įtariamuosius, planavusius pasikėsinimą į pareigūnus, taip siunčiama žinutė, kad pasikėsinimai į pareigūnų sveikatą ir turtą nebus toleruojami.

„Noriu labai aiškiai pasiųsti žinutę visiems, kurie bandys įbauginti policijos pareigūnus, kad kiekvienu atveju policija reaguos labai rimtai ir tie, kurie taip elgsis, gaus tikrai rimtą atsaką – tai yra mūsų policijos garbės reikalas“, – spaudos konferencijoje Vilniuje trečiadienį sakė policijos generalinis komisaras Linas Pernavas.

Trečiadienio rytą Klaipėdoje sulaikyti du vyrai, kaip įtariama, planavę pasikėsinti į Klaipėdos policijos padalinio vadovą ir prokurorą. Manoma, kad pagrindinė rengto pasikėsinimo priežastis – jų tarnybinės pareigos.

Vienas įtariamųjų yra advokatas, BNS patvirtino Policijos departamento atstovas Ramūnas Matonis.

„Manau, kad žinomas Klaipėdoje advokatas“, – sakė L. Pernavas.

Lietuvos advokatų tarybos pirmininkas Ignas Vėgėlė BNS sakė kol kas neturintis informacijos apie advokato sulaikymą, pateikti komentarą žadėjo vėliau.

Kitas asmuo teisėsaugai yra žinomas, anksčiau buvo teistas.

Policijos departamento duomenimis, įtariamieji neteisėtai rinko informaciją apie pareigūnus bei rengėsi fiziškai sutrikdyti jų sveikatą. Įtariama, kad šie vyrai rengė pasikėsinimą į Klaipėdos apskrities policijos padalinio vadovą ir Klaipėdos apygardos prokuratūros prokurorą.

„Buvo gauta duomenų, kad keli asmenys rinko informaciją apie policijos pareigūną ir prokurorą ir rengėsi sutrikdyti jų sveikatą. Policija į tokią informaciją reagavo labai rimtai, buvo pradėti proaktyvūs veiksmai, nustatyti įtariami asmenys, surinkti papildomi duomenys, perspėtas policijos pareigūnas, prokuroras, pasirūpinta jų apsauga“, – sakė L. Pernavas.

Pas įtariamuosius atliktos kratos. Šiuo metu vyksta intensyvūs ikiteisminio tyrimo veiksmai, įtariamieji apklausiami.

Sulaikymo operacijoje dalyvavo departamento Imuniteto valdybos ir Klaipėdos apskrities policijos komisariato Imuniteto valdybos pareigūnai, Specialiųjų tyrimų tarnybos Klaipėdos valdybos pareigūnai, Lietuvos policijos antiteroristinių operacijų rinktinės „Aras“ kovotojai.

Policijos vadovas L. Pernavas sako, kad taip pat atliekami ikiteisminiai tyrimai ir dėl kitų prieš policijos pareigūnus ir jų šeimas įvykdytų nusikaltimų: pernai gegužę Šalčininkuose buvo padegtas policijos pareigūno motinos automobilis, sudegintas garažas, ūkinis pastatas, apgadintas namas.

„Nustatyti keturi įtariamieji, byla netrukus keliaus į teismą“, - sakė L. Pernavas.

Šiemet Mažeikiuose buvo padegtas policijos pareigūno automobilis, padaryta beveik 5 tūkst. eurų žala. Nustatyti du įtariamieji.

Telšiuose buvo apibraižytas policijos pareigūno automobilis, įtariamieji nustatyti, byla bus perduota teismui.

Antradienio naktį padegtas Anykščių rajono policijos komisariato patrulio automobilis. Kaip pranešė Policijos departamentas, gaisras „Škoda Octavia“ automobilyje kilo naktį, jam stovint nuosavo namo kieme Čekonių kaime. Automobilis priklausė Anykščių rajono policijos komisariato vyriausiajam patruliui. Įtariama, kad automobilis padegtas.

Policijos generalinis komisaras L. Pernavas sako, kad imuniteto ir kriminalinės policijos padaliniai yra pakankamai stiprūs, jie gali atskleisti tokio pobūdžio nusikaltimus prieš pareigūnus ir jų šeimos narius, užkardyti.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.REDAKCIJA REKOMENDUOJA