REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Mokslas2024 m. Kovo 18 d. 13:13

Studijos universitete – raktas į sėkmingą karjerą

Šiauliai

Inga VaranavičienėŠaltinis: Etaplius.LT


295212

Aukštasis mokslas yra labai svarbu, kai galvojama apie ateities perspektyvas. Tai yra senai žinoma tiesa ir nors pasigirsta spekuliacijų, neva šiais technologijų laikais svarbiausia yra verslumas ir asmens individualios savybės, leidžiančios plėtoti verslą, tačiau būtent aukštojo mokslo studijos gali atverti daug platesnes galimybes siekti svajonių karjeros. Apie universitetines studijas ir jų svarbą pasakoja Vilniaus universiteto Šiaulių akademijos direktorė, profesorė Renata Bilbokaitė.

Universitete – ne vien teorija

Aukštasis mokslas yra labai svarbus, nes leidžia jaunuoliui įgyti visų reikalingų kompetencijų siekiant karjeros ateityje. Kaip teigia profesorė R. Bilbokaitė universitetai ruošia ne siauros krypties specialistą, o ugdo universalias kompetencijas turintį absolventą, kuris gali laisviau transformuoti savo žinias ir gebėjimus pagal darbo rinkos poreikius.

„Todėl, jei žmogus baigė vienos srities mokslus universitete, tai nereiškia, kad jis turės siaurą pasirinkimą. Jis turi įgijęs perkeliamąsias kompetencijas, kurios gali būti pritaikomos ir dirbant kiek kitokį darbą. Aukštasis mokslas atveria platesnes karjeros galimybes“, – sako R. Bilbokaitė.

Svarbu ir tai, kad iki šiol vyrauja mitas, jog universitete dėstoma tik teorija. Realybė jau senai yra kitokia. Studentai VU Šiaulių akademijoje turi visas galimybes studijuoti ir praktinius dalykus.

„Be abejo, universitete yra daugiau koncentruotos teorijos. Dėl to, kad suteikiame platesnį spektrą žinių – kaip yra pasaulyje ir kaip yra mūsų šalyje. Tačiau be viso to praktikos taip pat yra jau seniai privalomos studijų metu. Dėstytojai kviečia studentus į praktikos vietas, jie aplanko su savo studijomis susijusius verslus, įmones, pedagogines įstaigas, viešąjį sektorių ir panašiai“, – atskleidžia VU Šiaulių akademijos direktorė R. Bilbokaitė.

Būtina pabrėžti, kad dažnai universitete ir teorinės paskaitos gali vykti praktikos vietose. Pavyzdžiui, kai kurios programavimo paskaitos vyksta gamybos įmonėse stebint robotus, o pedagogai turi paskaitų ugdymo įstaigose. Dalis studentų atlikę praktiką sulaukia pasiūlymų likti dirbti, o baigę studijas turi garantuotą darbo vietą, galimybes kilti karjeros laiptais.

Verslas ieško gabių studentų

Kadangi Vilniaus universiteto Šiaulių akademijos studentai dalį studijų laiko praleidžia ne tik krimsdami teoriją, bet ir aplankydami praktikos vietas, jie susipažįsta su regioniniu verslu.

„Verslai sudaro sąlygas lankytis savo aplinkose – laboratorijose, gamybos patalpose, cechuose ir panašiai. Studentai gali patirti viską patys ir susipažįsta su potencialiais darbdaviais. Pastebime, kad priklausomai nuo studijų programos, dalis studentų jau antrame kurse randa darbą. Regionų plėtros institute pastebime, kad Programų sistemų studijų programos studentai jau antrame kurse yra kviečiami dirbti. Įmonės susiduria su dideliu šių specialistų trūkumu ir gabūs jaunuoliai gana anksti randa darbą“, – vardija R. Bilbokaitė.

Regioninis verslas ne tik leidžia studentams atlikti praktiką, bet ir yra aktyvūs VU Šiaulių akademijos mecenatai, kurie kasmet skiria lėšų vardinėms stipendijoms. Gabūs studentai gali gauti nuo 300 iki 3000 eurų stipendijas už gerą mokymąsi.

Universitetas sudaro sąlygas persikvalifikuoti

Vilniaus universiteto Šiaulių akademija sudaro sąlygas auginti savo kompetencijas ir tapti darbo rinkoje vertinamu specialistu. Nepriklausomai nuo amžiaus bei įgyto diplomo Lietuvoje ar užsienyje, galima persikvalifikuoti.

„VU Šiaulių akademija nuo seno garsėja perkvalifikavimo studijomis ir tęstinėmis kvalifikacijos kėlimo studijomis. Tai reiškia, kad nesvarbu, ką žmogus baigė bakalauro studijose, jis turi galimybę persikvalifikuoti ir įgyti antrą bakalaurą. Pastebime, kad tai labai populiari praktika pedagoginėse studijose“, – tikina akademijos direktorė.

Net ir tiems, kurie siekia aukštesnio išsilavinimo yra gana platus pasirinkimas magistro studijų. Šių studijų krypčių yra pakankamai daug – nuo ekologijos, pedagogikos iki informatikos, matematikos vadybos ir viešojo administravimo mokslų bei kitų.

„Na, o jeigu žmogus jaučia, kad jo gyvenime ar darbe trūksta mokslinės veiklos, VU Šiaulių akademijoje kviečiame rinktis doktorantūros studijas, Turime 4-erių krypčių doktorantūras, suteikiančias mokslų daktaro laipsnį“, – pasakoja R. Bilbokaitė.

Profesorė tikina, kad tiek jaunimui, tiek jau dirbantiems specialistams labai svarbu ugdyti savo profesines kompetencijas bei neužmiršti asmeninių gebėjimo ugdymo per visuomenines ir savanoriškas veiklas.

Reklama



REDAKCIJA REKOMENDUOJA