REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2019 m. Lapkričio 25 d. 10:54

Sostinės Odminių skvere augs signataro advokato K. Motiekos ąžuolas

Vilnius

„Motieka ir Audzevičius“ archyvo nuotr.

Reporteris SkaistėŠaltinis: Etaplius.lt


108071

Sostinės Odminių skvere pasodintas ąžuolas pagerbti advokatą, Aukščiausiosios Tarybos akto „Dėl Lietuvos nepriklausomos valstybės atstatymo„ signatarą Kazimierą Motieką. Neseniai K. Motieka šventė 90 metų jubiliejų.

Ąžuolo sodinimo ceremonijoje K. Motieką sveikino prezidentas Valdas Adamkus, prof. Vytautas Landsbergis, signataras Mečys Laurinkus, Advokatų tarybos pirmininkas prof. dr. Ignas Vėgėlė, Vilniaus savivaldybės administracijos direktorius Povilas Poderskis, advokatas Czeslawas Okinczycas.

Pasak K. Motiekos įkurtos advokatų kontoros „Motieka ir Audzevičius“ partnerio Ramūno Audzevičiaus, ąžuolui sodinti pasirinkta simbolinė vieta Odminių skvere, visai šalia Katedros, Vilniaus ir visos Lietuvos širdyje. Čia, Odminių gatvėje, buvo įsikūrusi kontora, kurioje dirbo K. Motieka, o 1988 metais birželio 24 dieną vyko pirmasis Sąjūdžio mitingas, kuriame kartu su bendražygiais K. Motieka giedojo „Tautišką giesmę“.

„Tai, ką mes, advokatų kontora „Motieka ir Audzevičius„, esame šiandien pasiekę - tai tik dėl to, kad viską kūrėme ant Kazimiero Motiekos vertybių. Jis buvo ir yra mūsų įkvėpimas, puikiausias pavyzdys sveiko užsispyrimo, nuolatinio tobulėjimo, principingumo bei diplomatiškumo“, apie kontoros įkūrėją kalbėjo partneris R. Audzevičius.

„1988-aisiais jau buvau gana patyręs advokatas. Mūsų kontora buvo įsikūrusi Odminių gatvėje, galima sakyti, pačiame įvykių centre - šalia Arkikatedros, Sąjūdžio būstinės ir Mokslų akademijos. Natūralu, dalyvavome delegatų palydose į Maskvą ir kartu su visais mitingo dalyviais primygtinai raginome „neparduoti Lietuvos“, - yra sakęs K. Motieka „Lietuvos advokatūrai“ (2008 m.).

K. Motieka 1988 m. įkūrė pirmąją Lietuvoje teisininkų Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio rėmimo grupę ir buvo išrinktas į Sąjūdžio tarybą.

1989 m. TSRS II liaudies deputatų suvažiavime Maskvoje, Kremliaus salėje, pasakė kalbą ir pirmą kartą per 50 tarybinės okupacijos metų oficialiai pareikalavo grąžinti Lietuvos valstybės nepriklausomybę.

1990 m. Raseinių rinkimų apygardoje išrinktas į Lietuvos Aukščiausiąją Tarybą-Atkuriamąjį Seimą. Dalyvavo Sąjūdžio klubo grupėje, rengusioje nepriklausomos valstybės atkūrimo dokumentus.

1990-1992 metai buvo Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo pirmininko prof. Vytauto Landsbergio pavaduotojas, Prezidiumo narys.

Aktyviai dalyvavo Lietuvos olimpiniame judėjime. Lietuvos sportinės visuomenės susirinkime 1988-ųjų gruodį skaitė istorinį pranešimą, po kurio buvo nuspręsta atkurti Lietuvos tautinį olimpinį komitetą (LTOK).

1993 m. įkūrė savo vardo privačią advokatų kontorą, 1998-2002 m. Lietuvos advokatų tarybos pirmininkas, nuo 2002 m. - VU Tarybos narys, 2003-2014 m. VU tarybos pirmininkas, nuo 2003 m.- advokatų profesinės bendrijos „Motieka ir Audzevičius“ vyresnysis partneris.

ELTAREDAKCIJA REKOMENDUOJA