REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2023 m. Lapkričio 3 d. 14:32

Socialdemokratų skyriai daugiausiai į prezidentus kelia V. Blinkevičiūtę

Lietuva

BNS/Fotobankas nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: BNS


282565

Opozicinės Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) skyriai daugiausiai į prezidentus siūlo kelti partijos vadovės, europarlamentarės Vilijos Blinkevičiūtės kandidatūrą.

Ją kandidate į prezidentus, penktadienio duomenimis, yra iškėlę 29 LSDP skyriai iš 60-ies. Po du skyrius yra iškėlę Nerijų Cesiulį, Juozą Oleką, Vytenį Andriukaitį, Julių Sabatauską, po vieną – Gintautą Palucką, Liutaurą Gudžinską, Šarūną Birutį, Algirdą Sysą.

Kaip BNS informavo partijos atstovas Justinas Argustas, keliant kandidatus į prezidentus kitais metais vyksiančiuose šalies vadovo rinkimuose du trečdaliai skyrių jau pareiškė savo nuomonę. Likusieji susiplanavę posėdžius lapkritį, kai apsvarstys ir iškels kandidatūras.

Pasak partijos atstovo, kandidatą į prezidentus, kaip numato statutas, tvirtins partijos taryba – tikėtina, gruodžio-sausio mėnesiais.

Prezidento rinkimus Lietuvoje planuojama rengti kitų metų gegužės 12 dieną. Visuomenės apklausų duomenimis, dabartinis prezidentas Gitanas Nausėda juose yra ryškiausias favoritas, į populiariausiųjų trejetą taip pat patenka advokatas Ignas Vėgėlė ir premjerė Ingrida Šimonytė.

G. Nausėda ir I. Vėgėlė sprendimus dėl dalyvavimo rinkimuose žada paskelbti vėliau šiemet.

Apie kandidatavimą į prezidentus jau paskelbė I. Šimonytė, ją kelia valdančioji Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga kelia buvusį sveikatos apsaugos ministrą, Seimo narį Aurelijų Verygą.

Kelsiantys savo kandidatūras rinkimuose taip pat pranešė buvęs kariuomenės vadas Valdas Tutkus, Kazlų Rūdos meras Mantas Varaška, riaušių byloje teisiamas Antanas Kandrotas, pravarde Celofanas.REDAKCIJA REKOMENDUOJA