REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2024 m. Vasario 3 d. 08:06

Socialdemokratų lyderė V. Blinkevičiūtė paskelbs savo sprendimą dėl prezidento rinkimų

Lietuva

BNS/Fotobankas nuotr.

Etaplius.LTŠaltinis: BNS


290906

Opozicinė Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP) renkasi į konferenciją Vilniuje, per kurią išgirs partijos pirmininkės europarlamentarės Vilijos Blinkevičiūtės sprendimą dėl kandidatavimo į prezidentus.

V. Blinkevičiūtė yra daugiausiai socialdemokratų skyrių keliama kandidatė į prezidentes, tačiau ji keletą mėnesių vis atidėliojo paskelbti viešai savo apsisprendimą.

Šeštadienį taip pat turėtų paaiškėti, ar ji sieks dar vienos kadencijos Europos Parlamente (EP), kur dirba nuo 2009 metų.

Atsižvelgdama į pirmininkės apsisprendimą, LSDP konferencija priims nutarimą dėl kandidato į prezidentus, kels kandidatus į Europos Parlamento rinkimus bei tvirtins šių rinkimų programą „Pirmaujanti Europa“.

Socialdemokratai taip pat aptars politines aktualijas, padėtį valstybėje, įvertins iššūkius šalies nacionaliniam saugumui, „kivirčus tarp valdžios šakų“, Seimo valdančiosios daugumos ir Vyriausybės veiklą, pasirengimą neeilinei Seimo sesijai.

Apklausų duomenims, LSDP šiuo metu yra populiariausia partija Lietuvoje. Už juos ketina balsuoti maždaug 16–20 proc. rinkėjų.

Dabar Seime socialdemokratai turi 13 atstovų.

Prezidento rinkimai Lietuvoje vyks gegužės 12 dieną, Europos Parlamento – birželio 9 dieną.REDAKCIJA REKOMENDUOJA