REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2022 m. Spalio 21 d. 10:54

Socialdemokratai ėmėsi energetikos įmonių: ESO ir „Ignitis“ virto nekontroliuojama „valstybe valstybėje“

Lietuva

BNS/Fotobankas nuotr.

Jadvyga BieliavskaŠaltinis: ELTA


249244

Remdamiesi savivaldybių informacija apie įtartinas AB „Energijos skirstymo operatoriaus“ (ESO) ir „Ignitis“ kainodaros praktikas, kai išrašomos, o po skundo atšaukiamos milžiniškos sąskaitos, socialdemokratai reiškia susirūpinimą dėl to, kad šios įmonės tapo „praktiškai neprieinamos kontrolei, o valdžia tai toleruoja“.

Kaip informuojama pranešime spaudai, socialdemokratų partijos Seimo frakcija raštu kreipėsi į milijonus eurų pelno uždirbančią valstybės valdomo holdingo bendrovę ESO.

„Įmonė – valstybės valdoma, taigi turtas – mūsų visų. Neaišku, kuo jie ten taip užsiėmę, kad visi darbai vėluoja. Pvz., po paraiškos pateikimo vartotojas turi būti prijungtas prie tinklo per nustatytą terminą, bet nepanašu, kad terminų būtų laikomasi. Paprašėme pateikti išsamią informaciją, kiek vidutiniškai truko tokie darbai per pastaruosius trejus metus“, – sako Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos seniūnas Gintautas Paluckas.

Kreipimesi prašoma atsakyti, „kas ir kodėl jūsų bendrovėje taip dažnai ir taip masiškai klysta? Kodėl jūsų klientams taip sunku su jumis susisiekti? Kodėl taip sudėtinga nustatyti ir ištaisyti klaidas?“

Anot socialdemokratų, net ir gavę savo klientų skundą dėl klaidingų sąskaitų, ESO ir „Ignitis“ toliau jiems grasina baudomis. „Kokių aptarnavimo patobulinimų ketinate įdiegti, kad klaidos būtų operatyviai ištaisomos, o žmonės nebūtų persekiojami?“ – klausiama kreipimesi.

Socialdemokratai aiškinasi, kodėl Jonavos rajono savivaldybės Šilų seniūnijai suabejojus ESO išrašytos sąskaitos – 7500 Eur – pagrįstumu, netrukus gauta nauja, sąskaita – tik 300 Eur – ir paprašyta atsiimti skundą.

Socialdemokratai savo kreipimesi taip pat prašo atsakyti, kodėl „Ignitis“ nepriima žmonių kreipimųsi per „Pasitikėjimo liniją“: pvz., klientui pasiskundus, kad vietoj 581 Eur jam buvo priskaičiuota 8591,84 Eur, jo kreipimasis buvo atmestas kaip netinkamas.

„Pasitikėjimo linija“ skirta (cituojame oficialų aprašymą) „pranešimams apie AB „Ignitis grupė“ įmonių grupėje daromą ar padarytą nusikalstamą veiką, administracinius ir tarnybinius nusižengimus, darbo pareigų pažeidimus, galimai neetišką darbuotojų ar jos atstovų elgesį, diskriminacijos ar korupcijos atvejus bei kitus teisės aktų pažeidimus“. Kokiu būdu ir kokiais kanalais išvis įmanoma išreikšti abejones ir nepasitikėjimą dėl jūsų veiklos? Kokių aptarnavimo patobulinimų ketinate įdiegti, kad klaidos būtų operatyviai ištaisomos, o žmonės nebūtų persekiojami?“ – klausiama kreipimesi.

Reaguodami į informaciją, kad ESO naudoja elektros tinklus Rukloje, bet šių tinklų neremontuoja, nes jie neįtraukti į ESO turto balansą ir nėra jokių naudojimą įteisinančių sutarčių, socialdemokratai klausia: „Kaip teisiškai įmanoma tokia situacija? Kodėl ESO vengia remontuoti šiuos tinklus, nors pagal įstatymus elektros tiekimo infrastruktūra turi būti išlaikoma iš mokesčio už elektrą, kurį surenka ESO?“

Socialdemokratų lyderė Vilija Blinkevičiūtė yra išreiškusi susirūpinimą dėl to, kad „mūsų energetikos sektorius veikia kaip privati kompanija, kuriai svarbiausias tikslas – kuo didesnis pelnas“.

„Ar valstybė dar valdo energetikos bendroves, kuriose didžioji kapitalo dalis priklauso valstybei, taigi – priklauso visiems Lietuvos žmonėms? Tyla. Girdime tik apie didėjančius energetikos bendrovių pelnus. Turime valstybę valstybėje“, – piktinosi V. Blinkevičiūtė.REDAKCIJA REKOMENDUOJA