REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Įvairenybės2024 m. Kovo 2 d. 12:17

Skrydžių palydovai atskleidžia 7 dalykus, kurių niekada nedaro būdami keleiviais

Lietuva

Unsplash.com nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: Etaplius.LT


293542

Daugybė žmonių šiais laikais dažnai skraido, tačiau didžiosios dalies žinios apie keliones lėktuvu vis dar neprilygsta skrydžių palydovų patirčiai. Yra tam tikrų dalykų, kurių būdami keleiviais vengia patys stiurdai. Kokie jie?

Vaikščiojimas be batų

Batų nusiavimas ir sėdėjimas basomis lėktuve ne tik erzina aplinkinius – to daryti nepatariama ir dėl higienos.

Nors kiekvieno sustojimo metu lėktuvo kabina yra valoma, tačiau tai nereiškia, kad šluostės pasiekia kiekvieną kampą. Ant kilimų išpilami gėrimai, jie mindžiojami purvinais batais. Kaip pasakoja skrydžių palydovai, įprastinis orlaivių valiklių tikslas yra tik užmaskuoti kvapą. Paprasčiausiai, skrydžio metu kruopščiam kiliminės dangos valymui nėra laiko.

Basų kojų nedėkite ant kitų žmonių sėdynių, neblokuokite praėjimų. Tai rimtas pavojus saugumui.

Šiukšlių perdavimas stiuardams laipinimo metu

Dažnai žmonės į lėktuvą atsineša šiukšlių ir laipinimo metu jas įduoda palydovams. Šiukšles išmeskite oro uosto patalpose dar prieš lipdami į lėktuvą.

Stiuardai prieš skrydį turi atlikti svarbius patikrinimus bei užtikrinti sklandų įlaipinimo procesą. Jie taip pat rūpinasi keleivių rankiniu bagažu bei padeda surasti reikiamas sėdėjimo vietas. Nė vienas skrydžių palydovas nepadėkos, kad jį laikote šiukšlių surinkėju.

Viena dažniausių skrydžių vėlavimo priežasčių yra tai, kad įguloms lėktuvus tvarkyti tenka ilgiau nei suplanuota. Šiukšles stiaurdams perduokite tik jų surinkimo metu.

Unsplash.com nuotr.

Naudojimasis tualetu prieš lėktuvui pakylant

Tualete apsilankykite dar prieš lipdami į lėktuvą arba luktelėkite, kol orlaivis pakils. Kitu atveju, galite sukelti nepatogumų ne vien sau, bet ir kitiems.

„Juk nenorite, kad dėl jūsų kaltės atidėtų skrydį. Naudojimasis tualetu vykstant laipinimui – keleivių nebuvimas savo vietose prieš lėktuvui kylant. Atsisėskite ir luktelėkite, o geriausiu atveju, apsilankykite tualete laukimo salės terminale“, – pataria skrydžio palydovas.

Nemandagus elgesys su lėktuvo įgulos nariais

Stiurdai pasakoja, kad darbas skrydžio palydovais požiūrį į dirbančius lėktuve keičia taip pat, kaip padavėjo profesijos išbandymas.

Pagrindinė jų užduotis – saugumo užtikrinimas. Nors skrydžio palydovai patiekia maistą ir gėrimus, mokymuose daugiausia dėmesio skiriama pirmosios pagalbos teikimo, avarinės įrangos naudojimo, gaisrų gesinimo ir išgyvenimo nusileidus vandenyje įgūdžių lavinimui.

Skrydžio metu nepamirškite mandagumo, kadangi įgula ne visada kalta dėl to, kas gali suerzinti keleivius.

Unsplash.com nuotr.

Nesupakuoto maisto laikymas sėdynės kišenėje

Kitą kartą, kai norėsite įdėti sumuštinį į sėdynės kišenę, kad skrydžio metu jį būtų lengva pasiekti, patikrinkite jo įpakavimą.

Lėktuvai valomi kiekvieną kartą, kai jie nusileidžia, tačiau dažnai neužtenka laiko kruopščiai dezinfekuoti kiekvienos sėdynės kišenės vidų tarp skrydžių. Tokiais atvejais kišenės išvalomos tik orlaiviui grįžus į bazę.

Nesupakuotas ir su purvina sėdyne besiliečiantis maistas niekam nekelia susižavėjimo.

Užsiėmimas joga šalia skrydžio palydovų

Nors prasimankštinimas ir pasivaikščiojimas skrydžio metu yra svarbūs fizinei sveikatai, jogos užsiėmimai lėktuve, ypač virtuvės skyriuje, nepalengvina stiaurdų darbo. Laikinai jogos studijai vietos neužtenka, o virtuvė – aktyvi darbo erdvė danguje.

Geresnis būdas atsikratyti raumenų stingulio skrendant – atsisėdimas ant teniso kamuoliuko.

Šortų ir sijonų dėvėjimas

Ne vienas skrydžių palydovas įspėja keliautojus nedėvėti šortų ar sijono lėktuve – priežastis gali jus nustebinti.

„Niekada nežinai, kiek švari bus jūsų sėdynė. Kelnių dėvėjimas užtikrins, kad jūsų oda kontaktuos su mažiau mikrobų“, – dėmesį atkreipia stiuardesė.



REDAKCIJA REKOMENDUOJA