REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2017 m. Rugsėjo 2 d. 14:28

Skandalingas eksdirektorės R. Zdanės istorijos tęsinys

Marijampolė

Birutė MontvilienėŠaltinis: Etaplius.lt


13495

Rugsėjo 1-osios išvakarėse Marijampolės savivaldybės švietimo darbuotojų ir ne tik bendruomenę sudrebino naujas skandalas, kuriame vėl linksniuojama buvusios Marijampolės Jono Totoraičio progimnazijos direktorės Renatos Zdanės pavardė. Pasirodo, eksdirektorė pradėjo dirbti bibliotekininke Sūduvos gimnazijoje, o jai vadovaujantis A. Zdanys sustabdė narystę partijoje.

Prie R. Zdanės atleidimo iš direktorės pareigų daug prisidėjęs Seimo narys D. Gaižauskas šią savaitę viename iš socialinių tinklų paskelbė, kad nuo liepos 20-osios iš progimnazijos direktorės pareigų atleistą ir 6 mėnesių vidutinio darbo užmokesčio dydžio išeitinę išmoką gavusią R. Zdanę, beje, biologijos mokytoją, baigiantis vasarai po savo sparneliu priglaudė sutuoktinis Alvydas Zdanys. D. Gaižauskas paskelbė, kad R. Zdanė jau dirba Sūduvos gimnazijoje, kuriai vadovauja A. Zdanys, ir nurodė, jog labai triukšmingomis aplinkybėmis direktorės pareigų netekusi pedagogė gimnazijoje įdarbinta bibliotekininke ir vienos klasės auklėtoja.

Jau kitą dieną Marijampolės savivaldybės administracija patvirtino, kad tai tiesa, ir išplatino pranešimą, jog atsižvelgusi į pasitvirtinusią informaciją, kad „Marijampolės Sūduvos gimnazijos direktorius Alvydas Zdanys įdarbino savo žmoną Renatą Zdanę Sūduvos gimnazijoje bibliotekininke, Marijampolės savivaldybės laikinoji merė Irena Lunskienė tvirtai pareiškia, jog toks gimnazijos direktoriaus elgesys yra netoleruotinas, keliantis visuomenei moralės, teisingumo ir teisėtumo klausimus.“

„Koks bebūtų teisinis vertinimas, ne viskas, kas teisėta, yra teisinga, – vertindama susidariusią situaciją sakė Irena Lunskienė. – Todėl, mano įsitikinimu, šis sprendimas nebuvo morališkai teisingas.“

Visoms R. Zdanės įdarbinimo aplinkybėms Sūduvos gimnazijoje ištirti laikinoji savivaldybės merė I. Lunskienė iškart sudarė darbo grupę, kuri jau kreipėsi į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją dėl direktoriaus A. Zdanio veiksmų išaiškinimo. Be to, jau pradėtas tyrimas siekiant nustatyti, ar įdarbinant A. Zdanio sutuoktinę nebuvo padaryta teisės pažeidimų.

Rugpjūčio 31-ąją pranešimą spaudai išplatino ir Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) Marijampolės skyrius. Jame skelbiama, kad rugpjūčio 31 d. LSDP Marijampolės skyriaus prezidiumas sprendė klausimą dėl partijos bičiulio Alvydo Zdanio sprendimo įdarbinti savo žmoną Renatą Zdanę Sūduvos gimnazijoje bibliotekininke. Kartu buvo pranešta, kad atsižvelgęs į susidariusią situaciją Sūduvos gimnazijos direktorius socialdemokratas Alvydas Zdanys sustabdė savo narystę partijoje, kol bus gautos išvados iš atitinkamų institucijų.

Ričardo Pasiliausko nuotraukaREDAKCIJA REKOMENDUOJA