REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2023 m. Balandžio 9 d. 08:24

Šildymo sezono pabaigą šalies didmiesčiuose lems oro sąlygos

Lietuva

Sauliaus Žiūros nuotr.

Giedrius GaidamavičiusŠaltinis: BNS


263913

Šylant orams ir kai kuriems miestams jau planuojant baigti šildymo sezoną, šalies didmiesčiai dėl jo pabaigos dar nenusprendė. Jų atstovai sako, kad konkrečią šildymo pabaigos datą lems oro sąlygos.

Vilniaus miesto savivaldybės atstovas Gabrielius Grubinskas BNS teigė, kad dėl šildymo pabaigos sostinėje turėtų būti sprendžiama po Velykų.

„Pastarosiomis dienomis lauko temperatūra dar smarkiai svyravo, todėl nutraukti šildymo sezoną dar nebuvo svarstoma. Remiantis daugiametėmis tendencijomis, įprastai sostinėje šildymo sezonas baigiamas antrojoje balandžio mėnesio pusėje“, – teigė G. Grubinskas.

Jis priminė, kad pritarus gyventojams šildymas daugiabučiuose gali būti nutrauktas ir prieš oficialią sezono pabaigą, tačiau tam reikalingas daugiau nei pusės butų savininkų sutikimas, o temperatūra būste turi būti ne žemesnė nei 18 laipsnių.

„Kol kas (vyrauja – BNS) temperatūros svyravimai ir tik dabar prasideda atšilimas, tai jokio sprendimo mes nesame priėmę. Stebėsime temperatūras ir artimiausiu metu, jeigu matysime, kad nusistovės stabiliai šiltesni orai, pagal tai bus priimtas sprendimas“, – BNS teigė laikinasis Kauno savivaldybės administracijos direktorius Paulius Keras.

Klaipėdos savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Neniškis teigė, kad šiemet, kaip ir ankstesniais metais, šildymo sezonas uostamiestyje neturėtų baigtis anksčiau nei gegužę.

„Viskas priklauso nuo orų. Mes orientuojamės pagal tai, kokie yra orai, kokia rekomendacinė temperatūra. Pas mus Klaipėdoje situacija šiek tiek kitokia negu visoje Lietuvoje – labai svarbu, koks yra vėjas ir drėgmė“, – teigė G. Neniškis.

Dėl konkrečios šildymo sezono pabaigos datos kol kas taip pat nenuspręsta ir Šiauliuose bei Panevėžyje.

„Kol kas neturime planų, kada konkrečiai šildymą jau stabdysime. Po Velykų atsižvelgsime į meteorologines sąlygas ir priimsime sprendimą“, – BNS sakė Panevėžio savivaldybės atstovė Vilma Kučytė.

Kol kas vienintelė Lietuvoje Pasvalio rajono savivaldybė jau parengė įsakymo projektą ir sezono pabaigą ketina skelbti balandžio 12 dieną.

Pernai Vilniuje ir Kaune šildymo sezonas buvo baigtas balandžio 25-ąją, Klaipėdoje ir Panevėžyje – gegužės 5-ąją, Šiauliuose – gegužės 9–10 dienomis.

Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos (VERT) duomenimis, vidutinė centralizuotos šilumos kaina Lietuvoje šį šildymo sezoną – nuo spalio iki balandžio – siekė 7,17–10,29 cento (be PVM) už kilovatvalandę (kWh). Tuo metu 2021–2022 metų sezono metu ji buvo 5,16–8,04 cento (be PVM).REDAKCIJA REKOMENDUOJA