REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kultūra2023 m. Gegužės 16 d. 11:03

Šiauliuose šeštadienį skambės Gatvės muzikos diena

Šiauliai

Etaplius.ltŠaltinis: Pranešimas spaudai


267356

Šventė, kai įvairiuose Lietuvos ir užsienio miestuose visi mokantys ir norintys išeina groti gatvėse, skveruose, aikštėse ar net viešajame transporte! Tądien miestų gatvės skęsta įvairios muzikos garsuose, o šventės žiūrovai gėrisi muzikantų kuriamais pasirodymais. Nesvarbu, ar esi profesionalus muzikantas, ar mėgėjas; groji metalą ar sutartines – šventėje dalyvauti gali visi!

Tradicija prasidėjo dar 2007-aisiais, kai idėjos autorius muzikantas Andrius Mamontovas savo draugams išsiuntė elektroninį laišką ir pakvietė išeiti groti sostinės gatvėse. Nuo to laiko idėja taip išpopuliarėjo, kad tapo ne tik visos Lietuvos miestų gatves muzikos garsais užliejančia švente, bet jau ir tarptautine tradicija. GMD vyksta daugybėje miestų ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje – sąrašas pildosi nuolat.

Šventę ankstesniais metais savarankiškai organizavo: Latvija, Armėnija, Gruzija, Olandija, Norvegija, Belgija, Ukraina ir Airija. Lietuvių bendruomenės analogišką renginį surengė Kopenhagoje, Sicilijoje, Paryžiuje, Punske, Los Andžele, Taline, Jorke, Notingeme, Barnslėjuje, Konektikute, Bergene, Insbruke ir Londone.

Ne išimtis ir Šiaulių miestas

Šiaulių menų mokykla drauge su Šiaulių miesto savivaldybe gegužės 20 dieną (t.y šeštadienį), kviečia visus paminėti kasmetinę muzikos šventę – Gatvės Muzikos Dieną ! Dalyvius kviečiame registruotis, o praeivius stabtelėti ir paklausyti juos supančios muzikos. Registracija galima iki gegužės 19d. vidurnakčio. Registracijos formą ir papildomą informaciją rasite www.gmd.lt puslapyje.

Muzika skambės Šiaulių Prisikėlimo aikštėje, prie Valstybinio Šiaulių Dramos Teatro ir Šiaulių bulvare (Vilniaus g.) nuo Šiaulių amfiteatro iki Dailės galerijos. Taip pat šiais metais Lietuvos GMD informaciniais partneriais tapo nacionalinio radijo LRT Opus trečioji programa. Būtent pagrindinė scena Šiauliuose skirta LRT Opus radijo programai tapo Šiaulių amfiteatras, kuriame muzika skambės nuo 12:00 iki 17:00 valandos.REDAKCIJA REKOMENDUOJA