REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2024 m. Vasario 25 d. 15:10

Šiauliuose paminėtos karo Ukrainoje metinės

Šiauliai

Izabelė PerminaitėŠaltinis: Šiaulių miesto savivaldybė


293086

Vasario 24 dieną Šiaulių kultūros centre ir skvere prie savivaldybės vyko antrųjų karo Ukrainoje metinių minėjimai, kuriuose dalyvavo ukrainiečiai ir juos palaikantys šiauliečiai. Renginiai buvo skirti pagerbti už savo ir mūsų laisvę tebekovojančius Ukrainos karius.

Šiaulių kultūros centro didžiojoje salėje vyko koncertas „Kartu mes stipresni“. Renginyje dalyvavo ukrainiečių integracijos centro „Malva“ (toliau – UIC) ansamblis „Lastivočki“ ir vaikų dramos būrelis „Art studija“.

Reikšmingą palaikymą Ukrainai pasirodymais skyrė Šiaulių kultūros centro choreografijos studija „Aušrelė“, S. Sondeckio menų gimnazijos ir 1 – osios muzikos mokyklos auklėtiniai. Muzikinį ir teatrinį pasirodymus atliko ir UIC „Malva“ meno kolektyvų vadovė Olena Lastivka.

„Malva“ valdybos narė Žana Tolstikova renginio metu dėkojo Šiauliams už šiltą ukrainiečių priėmimą: „Labai svarbu, kad miestas, į kurį atvykai, priima su atvira širdimi. Labai didžiuojamės tuo, kad Šiauliai buvo svetingi ir kad svečiai pasijuto po šiltu sparnu“.

Susirinkusiems žodį tarė ir Šiaulių miesto vicemeras Justinas Švėgžda: „Dienomis kaip ši, nesinori sakyti ilgų kalbų, norisi tylos, susikaupimo, kantraus tolesnio darbo ir vienybes. Noriu patikinti, kad Šiaulių miestas kaip buvo taip ir liks svetingas visiems Ukrainos piliečiams ir miesto svečiams. Nelaimėje draugą pažinsi - tuo pasakymu norime ir vadovautis“.

Vicemeras savivaldybės vardu padėkojo UIC „Malva“ už itin reikšmingą jų atliekamą darbą, bendradarbiavimą ir suformuotą tiek profesinį, tiek kultūrinį santykį.

„Noriu palinkėti, kad saulė pasveikintų Ukrainos pergalės rytą kaip įmanoma greičiau. Ir, kol pergalės rytas ateis, liktumėte vieningi, nes vienybėje egzistuoja geriausi dialogai, bendrystė ir taip galite išsaugoti savo unikalią kultūrą net ir būdami nutolę tūkstančius kilometrų nuo savo valstybės“, – susirinkusiems linkėjo vicemeras J. Švėgžda.

„Būna dienų, kurios būna be galo ilgos. Tokia diena buvo 24 – oji. Visame pasaulyje mes girdime ukrainiečių ir juos palaikančiųjų maldą. Tegul ta malda eina į dangų ir pagaliau ateina pergalė. Padėka ir pagarba kiekvienam lietuviui, kuris priėmė, palaikė siela ir širdimi“, – po pasirodymų dėkojo Olena Lastivka.

Daug ukrainiečių po karo pradžios stengėsi įsikurti ir realizuoti save. Šiuo tikslu UIC buvo įkurti meno būreliai, kur ukrainiečiai gavo galimybę susiburti drauge, emociškai atsistatyti ir pristatyti Lietuvai Ukrainos kultūrinį paveldą.

Po koncerto gyventojai susibūrė į dar vieną akciją – Prisikėlimo aikštės skvere prie savivaldybės kartu su ortodoksų bažnyčios dvasininku Vitalijumi Mockumi sukalbėjo maldą ir uždegė vilties žvakutes už Ukrainą.

Skvere degė fakelai, plazdėjo Ukrainos vėliavos. Prie šios akcijos prisidėjo Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazistai, kurie dainavo ir deklamavo eiles. Renginio pabaigoje dalyviai visas uždegtas žvakutes sunešė ant pakilos skvero viduryje.

Pagrindiniai renginio organizatoriai: ukrainiečių integracijos centras „Malva“ ir Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazija.

Renginio draugai: visuomeninė organizacija „Gelbėkit vaikus“, Sauliaus Sondeckio gimnazija, 1-oji muzikos mokykla, Šiaulių kultūros centras.

Veikla organizuojama pagal Šiaulių miesto savivaldybės administracijos finansuojamą projektą „Pabėgėlių iš Ukrainos priėmimas ir ankstyvoji integracija“.REDAKCIJA REKOMENDUOJA