REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2021 m. Sausio 18 d. 20:09

Šiauliuose lankėsi krašto apsaugos ministras A. Anušauskas

Šiauliai

Reporteris BrigitaŠaltinis: Etaplius.lt


162193

Lietuvos kariuomenės Šiaulių įgulos padalinių aplankyti atvykęs krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas lankėsi Šiaulių miesto savivaldybėje. Ministrą priėmė Šiaulių miesto meras Artūras Visockas. Trumpo susitikimo metu aptarti svarbiausi bendri projektai.

Su Lietuvos kariuomenės padaliniais susipažįstantis krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas šiandien lankėsi Šiauliuose. Į miestą atvykusį ministrą Šiaulių savivaldybėje priėmė miesto meras Artūras Visockas. Ministrą Šiauliuose lydėjo Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų vadas pulkininkas Dainius Guzas, KAM atstovai. 

Krašto apsaugos ministrui trumpai pristatyti projektai, kuriuos įgyvendindama Šiaulių miesto savivaldybė bendradarbiauja su Lietuvos kariuomene ar Krašto apsaugos ministerija.

kam-ministras-01-37685.jpg

„2016 metais Šiaulių miestas kariuomenei perleido teritoriją prie laisvosios ekonominės zonos, po to mano iniciatyva suformuotas žemės sklypas Pakruojo gatvėje, kur atsiras naujas karinis miestelis Margirio batalionui. Esame aktyvus miestas, gerai suprantame kariuomenės ir krašto gynybos poreikius. Mūsų bendradarbiavimas bus naudingas abiem pusėms – ir kariuomenei, ir Šiauliams“, – kalbėjo Šiaulių meras Artūras Visockas.

Arvydas Anušauskas ir jo komanda informuoti apie greta Šiaulių oro uosto esančioje teritorijoje vykdomus naftos produktais užteršto grunto valymo darbus. Projekto, kuriam gautas ir finansavimas, pareiškėja tapo Šiaulių miesto savivaldybė, vėliau jo vykdymas perduotas KAM.

Šiaulių miesto savivaldybė priėmė sprendimą investuoti į viešosios infrastruktūros modernizavimą ir sukūrimą Šiaulių oro uosto teritorijoje. 2020 m. vasario mėnesį buvo pasirašyta rangos sutartis, kurios vertė 9,4 mln. eurų.  Kad būtų pritrauktos investicijos, reikėjo modernizuoti riedėjimo taką B ir peroną. Riedėjimo takas B nuosavybės teise priklauso Lietuvos kariuomenei. 2020 m. birželio 9 d. buvo pasirašyta valstybės ilgalaikio materialiojo turto nuomos sutartis.

„Čia taip pat vyksta gerasis efektyvaus valstybės turto naudojimo scenarijus, kuriam įgyvendinti buvo gautas ir 84 Seimo narių palaikymas. Noriu pabrėžti, kad dabar civiliniams skrydžiams ir jiems aptarnauti skirtoje oro uosto dalyje investuojamos Savivaldybės, valstybės ir verslo lėšos. Kuriama pridėtinė vertė ne tik greta esančiai laisvajai ekonominei zonai, bet ir visam regionui. Kariškiai, esant reikalui, taip pat galės naudotis atnaujinta infrastruktūra“, – komentavo A. Visockas.

kam-ministras-05-37687.jpg

Ministrui A. Anušauskui taip pat pristatytas geležinkelio atšakos įrengimo projektas. Dar šiemet numatoma nutiesti vėžę iki Šiaulių pramoninio parko teritorijos, tam skirtas 3,7 mln. eurų finansavimas. Vėliau vėžė turėtų pasiekti ir Šiaulių laisvąją ekonominę zoną. Numatomas darbų įvykdymo terminas – 2024 m. gruodis. Centrinė projektų valdymo agentūra šiuo metu vertina projekto, kuriuo siekiama įrengti ir finansuoti dalį reikiamos infrastruktūros, paraišką. Trečiuoju etapu geležinkelis galėtų būti nutiestas ir iki Lietuvos kariuomenės valdomos oro uosto teritorijos dalies.

Susitikime aptartas bendradarbiavimas rekonstruojant Aerouosto gatvę. Ministerijos prašymu, vietiniams keliams, vedantiems į krašto apsaugos objektus, galimai būtų skiriamos Kelių priežiūros ir plėtros programos lėšos. Šiaulių miesto savivaldybė vykdytų šios gatvės projektavimo ir rangos darbus. Su Krašto apsaugos ministerija bus derinami geležinkelio atšakos (link Šiaulių LEZ) ir Aerouosto gatvės susikirtimo techniniai sprendiniai.REDAKCIJA REKOMENDUOJA