REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Mokslas2020 m. Liepos 15 d. 10:41

Šiaulių valstybinė kolegija padeda surasti kelią pasirinkimų erdvėje

Šiauliai

Reporteris SkaistėŠaltinis: Etaplius.lt


138536

Į pabaigą einant pagrindinei brandos egzaminų sesijai, atestatus greit gausiantys vaikinai ir merginos yra pasirengę žengti naują svarbų žingsnį – rinktis studijas. Sėkmingas pasirinkimas garantuoja mėgstamą darbą ateityje ir savirealizacijos galimybę.


Foto galerija:

svako-2020-10.jpg
svako-2020-9.jpg
svako-2020-6.jpg
svako-2020-8.jpg
svako-2020-7.jpg
svako-2020-2.jpg
svako-2020-5.jpg
svako-2020-3.jpg
svako-2020-4.jpg
svako-2020-1.jpg

svako-2020-10.jpg

Renkantis studijas atskaitos tašku turėtų būti kuo labiau apgalvotas būsimojo studento santykis su pačia studijų programa ir jos žadamomis ateities perspektyvomis. Tik tokiu atveju galima tikėtis ne veltui praleistų studijų metų ir gero starto darbo rinkoje.

Šiaulių valstybinės kolegijos (ŠVK) 2020 metų bendrajam priėmimui siūlomos 23 studijų programos orientuotos į plačią pasirinkimo erdvę, kurioje sau tinkančią ir patinkančią programą gali išsirinkti bet kuris apie aukštąjį išsilavinimą galvojantis, bet kol kas dar negalintis apsispręsti žmogus.

svako-2020-6.jpg

Empatiški ir kantrūs renkasi sveikatos mokslus

Bendrosios praktikos slauga, Kineziterapija, Kosmetologija, Odontologinė priežiūra – visas šias programas vienija tai, kad jos rengia specialistus, kurių darbo esmė – rūpestis žmogaus sveikata ir pagalba jai sutrikus. Ruošiant bendrosios praktikos slaugytojus, kineziterapeutus, kosmetologus ir gydytojų odontologų padėjėjus didžiulis dėmesys skiriamas praktiniam pasirengimui. Kolegija iš esmės atnaujino studijoms skirtą įrangą: būsimųjų slaugytojų įgūdžiai formuojami ir lavinami atliekant užduotis su planšetėmis valdomais gyvybines funkcijas imituojančiais manekenais, žaizdų muliažais, kol kas ne kiekvienas grožio salonas turi tokią įrangą, kuri skirta kosmetologų pasirengimui, šiuolaikiški kineziterapeutų ir dantų priežiūros specialistų kabinetai. Kolegijoje per užsiėmimus ir praktikų metu itin gerai suformuotus įgūdžius papildo teorinis pasirengimas. Reikia paminėti, kad šios programos labiausiai tinka kantriems, jautriems kitų skausmui, gebantiems greitai reaguoti ir empatiškiems žmonėms, t. y. jaučiantiems pašaukimą padėti. Tokios pačios savybės būtinos ir besirenkantiems Socialinį darbą, nes socialinis darbuotojas taip pat teikia pagalbą žmogui – stokojančiam socialinių įgūdžių, turinčiam priklausomybių, priklausančiam socialinės atskirties grupėms.

svako-2020-9.jpg

Įveiklintas pomėgis kuria ateitį

Mėgstantys bendrauti, organizuoti, kurti žmonės šį savo pomėgį gali panaudoti kaip būsimos profesinės veiklos pagrindą. Kolegijoje vykdoma Turizmo ir viešbučių studijų programa rengia specialistus, teikiančius turizmo produktus ir paslaugas. Įmonių ir įstaigų administravimo programą galėtų rinktis save matantys kaip administratorius, nuo kurių prasideda pažintis su įmone, Organizacijos komunikacijos ir rinkodaros – būsimieji organizacijos įvaizdžio kūrėjai. Informacijos valdymas labiau orientuotas į kūrybiškus kruopštukus, kurie išmoksta teikti su informacija susijusias paslaugas.

Ne tik kruopštumo, bet ir šiltų jausmų matematikai turėtų nestokoti ketinantys studijuoti Buhalterinę apskaitą arba Finansus. Savo ateitį su verslu siejantiems Tarptautinio verslo, Gamybos ir logistikos vadybos studentams svarbus racionalumas, greita orientacija ir gebėjimas prisitaikyti prie aplinkybių.

Tų, kurie drąsiai neria į naujausias technologijas ir beveik geriausiu draugu laiko kompiuterį, laukia su informatika siejamos programos – Informacinių sistemų technologija, Multimedijos technologijos ir Programų sistemos.

svako-2020-8.jpg

Inžinerija skatina kurti

Platus inžinerinių programų pasirinkimas Šiaulių valstybinėje kolegijoje orientuotas ne tik į galimybę rinktis, bet ir į regiono poreikius. Programos skirtingos, apima įvairias inžinerijos sritis. Socialiai atsakingiems asmenims labai tinka Aplinkos apsauga – juk vėliau jie spręs įvairias su aplinkos apsauga susijusias ir galimai problemines situacijas.

Mėgstantys techniką ir turintys kantrybės aiškintis įvairiausius automobilių rebusus greičiausiai rinksis tarp Autotransporto elektronikos ir Automobilių techninio eksploatavimo. Transporto logistikos technologijų programa tinkamesnė tiems, kuriems ne tik savas transporto priemonių pasaulis, bet ir patinka bendrauti, organizuoti, greitai reaguoti į besikeičiančias aplinkybes. Mokantys bendrauti ir bendradarbiauti, kūrybiški tiksliųjų mokslų gerbėjai tikrai nenusiviltų pasirinkę Statybos studijų programą.

Į tiksliuosius mokslus linkusiems ir technika besidomintiems tinka Automatikos ir elektros inžinerijos programa, kurios absolventai išsiskiria ypač geru įsidarbinamumu (dažnai – dar net studijuojant). Mechatronikos programa visai nauja, ji atsirado kaip reakcija į Lietuvos įmonių vadovų išsakytą poreikį rasti specialistų, gebančių dirbti su šiuolaikiniais gamybos įrengimais (CNC staklėmis, mechatroninėmis sistemomis, lazeriniais įrenginiais) ir išmanančių, kaip tokią įrangą prižiūrėti.

Surasti kelią pasirinkimų erdvėje paprasčiau, kai kuo atidžiau įsiklausoma į save, apgalvojami pomėgiai ir prioritetai, bandomos numatyti būsimos veiklos galimybės.

Taigi, išsirink, kas tau patinka ir tinka, o jeigu turi klausimų – drąsiai kreipkis į ŠVK Priėmimo tarnybą, kuri pasiruošusi atsakyti į visus studijomis mūsų aukštojoje mokykloje besidomintiems asmenims aktualius klausimus. Stojantieji konsultuojami telefonu 8 615 97 114 arba el. paštu priemimas@svako.lt. Tiesioginėms konsultacijoms pačioje kolegijoje (Aušros al. 40) būtina registruotis iš anksto. Priėmimo tarnyba dirba nuo pirmadienio iki penktadienio, 9.00–16.00 val. be pietų pertraukos.

ŠVK – Šiuolaikiškiems, Veikliems, Kuriantiems!

Remiamas turinys

svako-2020-2.jpgREDAKCIJA REKOMENDUOJA