REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2019 m. Balandžio 11 d. 16:27

Šiaulių socdemams vadovaus nauja pirmininkė

Šiauliai

LSDP Šiaulių miesto skyriaus nuotr.

Reporteris LinaŠaltinis: Etaplius.lt


79506

LSDP Šiaulių miesto skyrius turi naują pirmininkę – Sigitą Gintilaitę. Tai 32 metų politikė, 2015 metais kandidatavusi į Šiaulių miesto Tarybą. Jos biografijoje – Šiaulių universiteto Tarpsektorinės partnerystės centro vyriausios specialistės, Seimo narės Ramintos Popovienės padėjėjos-sekretorės ir kitos pareigos. Lietuvos socialdemokratų partijos Šiaulių miesto skyriuje Sigita Gintilaitė yra buvusi prezidiumo nare, ėjusi skyriaus atsakingosios sekretorės pareigas. Vakar nugalėjusi partijos skyriaus pirmininko rinkimuose, ji perėmė šias pareigas iš buvusio parlamentaro, dabar Šiaulių miesto tarybos nario Edvardo Žakario.

img-1797.jpg

Linki rasti ryšį tarp kartų

Anot dabar jau buvusio LSDP Šiaulių miesto skyriaus pirmininko Edvardo Žakario, nauja skyriaus vadovė buvo išrinkta ryškia persvara slapto balsavimo metu. Ji surinko maždaug 67 procentus balsų. Balsus atidavė 111 skyriaus narių. Pirmininko rinkimuose dalyvavo 11 kandidatų, bet 6 vėliau atsisakė. Biuletenyje buvo penkios pavardės. Pats Edvardas Žakaris teigė rinkimuose nedalyvavęs.

„Aš atsisakiau. Praėjusiuose rinkimuose aš sakiau, kad kandidatuoju paskutinį kartą. Jau tada sakiau. Kaip sako, negali būti pirmininku tol, kol tave „išneš kojom į priekį“. Visada ateina laikas. Aštuonis metus išbuvau ir jau sakiau, kad užteks. Tegul kiti dirba“, – savo nedalyvavimą rinkimuose telefonu paaiškino Edvardas Žakaris.

Jo teigimu, sprendimas nebebandyti laimės rinkimuose jau buvo priimtas seniai, nors partijos kolegų pasitikėjimas – neišblėsęs, nes šiuose rinkimuose iš 33 partijos grupių jį iškėlė 22.

„Tai didelė buvo tikimybė, kad mane būtų išrinkę, bet jau čia buvo mano apsisprendimas. Aš nepavargau. Paprasčiausiai – tris darbus dirbti ar įmanoma gerai dirbti? Pirmiausia, įmonei vadovauju, partijos skyriui vadovauti ir dar esu išrinktas į Savivaldybės tarybą. Na jau per daug“.

Pasak pašnekovo, dabar jis be savo tiesioginio darbo stengsis būti aktyviu Tarybos nariu.

Naujai išrinktai pirmininkei Sigitai Gintilaitei jis palinkėjo be laukiančių darbų ir iššūkių rasti ryšį tarp kartų.

„Aš esu vyresnės kartos atstovas. Ateina jaunesni. Žiūriu, dabar merų yra gana daug jaunų išrinktų. Su jaunimo organizacijomis kai bendraujant, juk ne visada ir nuomonės sutampa, o stengiuosi tolerantiškas būti. Keičiasi ir technologijos, viskas. Turi būti ne tik atsinaujinimas, bet ir atsijauninimas. Skyriuje didesnė dalis yra vyresnių žmonių. Tai šalia to atsinaujinimo reikia rasti ryšį ir su vyresniaisiais. Sunkiausia bus išmanevruoti ir rasti bendrą sutarimą, kad nebūtų jokios takoskyros tarp kartų“ – sakė E. Žakaris.

Jis nepanoro atskleisti, kas be Sigitos Gintilaitės dar kandidatavo užimti partijos skyriaus pirmininko postą. Anot jo, nesinori įvardyti pralošusių ir tokiu būdu juos sumenkinti.

56649401-1084246418448593-355866455977230336-n.jpg

Pirmas darbas – komanda

Naujienų portalo Etaplius.lt žurnalistai telefonu susisiekė ir su naująja Lietuvos socialdemokratų partijos Šiaulių miesto skyriaus pirmininke. Paklausta, kaip jaučiasi sulaukusi ženklaus partijos kolegų pasitikėjimo, nugalėjusi rinkimuose ir užėmusi atsakingas pareigas, Sigita Gintilaitė sakė kol kas tik bandanti susigyventi su šia mintimi.

„Šiandien dar sunkoka susivokti. Bandau tą padaryti. Realiai pasitikėjimas buvo didžiulis, kadangi užteko vieno rinkimų rato. Buvo tik vienas turas, tai to tikrai nesitikėjau. Man dabar yra didžiulė atsakomybė visus tuos lūkesčius išpildyti“, – telefonu sakė Sigita Gintilaitė.

Paklausta, kokių darbų imsis pirmiausia, pašnekovė teigė, kad svarbiausias – komandos suformavimas.

„Visų pirma, komanda, kadangi dabar esu viena. Kaip ir minėjau, tokių rinkimų rezultatų nesitikėjau ir labai nesiruošiau. Be abejo, viziją visuomet turim, bet komandą turiu suformuoti. Tai pirmas mano darbas yra komanda“, – teigė LSDP Šiaulių miesto skyriaus pirmininkė.

Kas galėtų užimti pavaduotojų, atsakingojo sekretoriaus pareigas pirmininkė dar tik imsis svarstyti. Reikės pasitvirtinti ir skyriaus tarybą, prezidiumą. Konkrečių pavardžių Sigita Gintilaitė įvardyti dar negalėjo.

„Galvoju apie žmones, kurie dirba. Apie jaunesnius, kaip išsireiškia visuomenės tam tikra dalis. Galvoju ir apie vyresnius. Galų gale, mes nesame jaunimo partija ar asociacija. Kol kas tos pavardės negaliu pasakyti. Galvoju apie visus žmones“, – sakė naujoji pirmininkė.

Sigita Gintilaitė – jauna mama, auginanti septynių mėnesių sūnų, kurį augina su bendrapartiečiu Mantu Sindriūnu. Tačiau ir motinystę, ir politiką moteris žada suderinti.

„Politikų šeimoje yra daugiau, bet dabar apsiribosime tuo, kad išleista daugiau politikuoti mama. Tėtis pasiliks prie savo darbų ir galbūt prisidės prie administracinių darbų skyriuje, kuo ir užsiėmė geriausiai. Iššūkis bus tikrai didžiulis, nemenkas, nes vaikas auga, dantukai kalasi, o ir su jumis galėjau pakalbėti ne tada, kada norėjau. Aš manau, kad dabar tas laikas, XXI amžius, kada mamos neprivalo sėdėti namie. Jos turi mokytis. Jos turi ugdyti savo kompetencijas, gebėjimus ir nebijoti atskleisti savęs. Tai man atrodo, kad politika yra ta sfera ir erdvė, kurioje aš galiu pasireikšti šiuo metu“, – kalbėjo S. Gintilaitė.

Įvardyti biuletenyje buvusių savo konkurentų rinkimuose pavardes naujai išrinkta LSDP Šiaulių miesto skyriaus pirmininkė taip pat nepanoro. Savo sprendimą ji pagrindė asmens duomenų apsaugos įstatymu.

Naujienų portalo Etaplius.lt šaltinių duomenimis, rinkimuose dalyvavo Šiauliuose gerai žinomi socialdemokratai, tokie kaip Justinas Sartauskas, Gedeminas Vyšniauskas, Gintautas Sitnikas. Priminsime, kad naujoji pirmininkė buvo išrinkta, kai sulaukė gerokai daugiau nei pusės visų rinkimuose dalyvavusių narių balsų.REDAKCIJA REKOMENDUOJA