REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kultūra2024 m. Vasario 9 d. 14:29

Šiauliečiai pavasarį pasitiks „Baisiai gražių Morių išlydėtuvėmis“

Šiauliai

Liubov Yarmoshenko nuotr.

Irma JurgaitytėŠaltinis: Etaplius.LT


291588

2024 m. vasario 9–12 d. Šiaulių kultūros centras varys žiemą iš kiemo – mieste organizuoja Užgavėnėms skirtų iniciatyvų. Tradiciškai Kaštonų alėjoje jau surengta „Baisiai gražių Morių“ paroda ir konkursas, kuriame šiemet dalyvauja net 35 Morės. Užgavėnių išvakarėse, vasario 12 d., vyks „Baisiai gražių Morių išlydėtuvės“. Su Morėmis bus atsisveikinama Šiaulių Didžvario gimnazijos stadione. Tikimasi, kad žiema iškeliaus drauge su Morėmis ir neilgai trukus pasitiksime naują darbų pradžią, atgimimą simbolizuojantį pavasarį. Organizatorius – Šiaulių kultūros centras. Renginys nemokamas.

Užgavėnės – tai senas tradicijas turinti etnografinė šventė, švenčiama likus septynioms savaitėms iki šv. Velykų, yra laikoma paskutiniu atsisveikinimu su žiema ir pasiruošimu pavasariui. Anuomet tai buvo didžiulė džiaugsmo, linksmybių kupina diena, apipinta įvairiais papročiais, tradicijomis ir, žinoma, Morės deginimo ceremonija. Sudeginant Morę siekiama išvaryti žiemą ir prisišaukti pavasarį.

Užgavėnių proga nuo vasario 9 d. iki vasario 12 d. Kaštonų alėjoje nusidriekė 7-ąjį kartą organizuojama „Baisiai gražių Morių“ paroda. Šiemet sulaukta itin daug dalyvių – aktyviai registravosi mokyklos, darželiai, bibliotekos ir kitos įstaigos. Tarp 35 dalyvių ne tik nauji, bet ir ilgamečiai Užgavėnėms skirtos iniciatyvos mylėtojai.

„Baisiai gražių Morių išlydėtuvės“ ne tik atkreipia dėmesį į tradicinę Užgavėnių šventimo tradiciją, bet ir siunčia galingą žinią apie kūrybiškumo ir bendruomenės įsitraukimo svarbą. Tai – akimirka, kai juoko forma išleidžiame žiemą ir pasitinkame pavasarį, prisimindami, kad kiekvienoje tamsoje slypi šviesa, o po žiemos visada ateina pavasaris“, – sako Šiaulių kultūros centro direktorė Deimantė Bačiulė.

Organizatoriai informuoja, kad vyksta ne tik „Baisiai gražių Morių paroda“, bet ir konkursas. Už labiausiai patikusią Morę galima balsuoti Šiaulių kultūros centro socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje spaudžiant „Patinka“. Daugiausiai patiktukų surinkusių Morių kūrėjai bus apdovanoti rėmėjų įsteigtais prizais. Organizatoriai pažada, kad nė vienas neliks nuskriaustas – visi parodos dalyviai bus apdovanoti saldžiomis dovanėlėmis.

Vasario 12 d. 18 val. išsipusčiusios gražuolės Morės kartu su kitais persirengėliais: Velniais, Raganomis, Giltinėmis ir Ožiais, iš Kaštonų alėjos keliaus į Šiaulių Didždvario gimnazijos stadioną, triukšmingai pritariant Šiaulių miesto Dainų muzikos mokyklos vaikų ir jaunimo folkloro ansambliui „Vieversėlis“ (vad. Arūnas Stankus). Čia, kartu su konkurse ir išlydėtuvėse dalyvavusiomis baisiai gražiomis Morėmis, tradiciškai bus sudeginta pagrindinė Morė. Šiaulių kultūros centro dailininkės Redos Uogintienės kurta 3,5 m. aukščio gražuolė puikuojasi ilgomis, geltonomis kasomis, ryškiomis lūpomis, galvą apsivijusi skarele, o rankose laiko šakelę. Pastaroji simbolizuoja pavasarį, kurį, tikimasi, prisišaukti atsisveikinus su Morėmis.

Visą programą galima rasti Šiaulių kultūros centro interneto svetainėje www.siauliukc.lt.

Rėmėjai: „Lazertronas“, „Enter VR“, „Akropolio ledas“, „Atlantis Cinemas“, „Prezo“ kepyklėlė. Informaciniai rėmėjai: „Miesto naujienos“, „Saulės radijas“. Draugas: Šiaulių Didždvario gimnazija.

Informaciją teikia Šiaulių kultūros centro Renginių organizavimo skyriaus renginių organizatorė Rita Šimkienė mob. +370 672 59 987, e. p. rita.simkiene@siauliukc.lt.


Foto galerija:

Liubov Yarmoshenko nuotr.
Liubov Yarmoshenko nuotr.
Liubov Yarmoshenko nuotr.
Rolando Parafinavičiaus nuotr.
Rolando Parafinavičiaus nuotr.REDAKCIJA REKOMENDUOJA