REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kriminalai2024 m. Vasario 23 d. 15:13

Šią savaitę – dvi mirtys darbo vietoje

Lietuva

BNS Fotobanko nuotr.

Etaplius.LTŠaltinis: BNS


292984

Šią savaitę užfiksuota informacija apie du mirtinus įvykius darbe, penktadienį pranešė Valstybinė darbo inspekcija (VDI).

VDI atstovo Sauliaus Balčiūno teigimu, darbuotojų mirtis lėmė nesaugūs veiksmai darbo vietose atliekant krovimo darbus.

Vienas nelaimingas atsitikimas įvyko pirmadienį, kad įmonės „Metalas ir mediena“ autokrautuvu buvo iškraunami kroviniai iš puspriekabės. Vežant krautuvu dėžę, ji susvyravo ir pradėjo slinkti. Šalia buvęs kiemsargis puolė prilaikyti slystančią dėžę, tačiau krisdama dėžė jį prispaudė.

Darbuotojas ligoninėje mirė. Pirminiais duomenimis, kiemsargio darbo vietoje apskritai neturėjo būti.

Ketvirtadienį nelaimė užfiksuota bendrovės „Geras garas“ teritorijoje. Konteineryje, kuriame buvo sukrautos dėžės su stiklais, du darbuotojai su dviem rankiniais vežimėliais vežė dvi, viena ant kitos sukrautas dėžes. Apatinės dėžes kampas lūžo ir viršutinė dėžė pradėjo virsti ant darbuotojų.

Vienas darbuotojas spėjo iššokti iš konteinerio, o kitas buvo prispaustas iš dėžės iškritusiais stiklo lakštais ant pakelto autokrautuvo vertikalių. Darbuotojas žuvo iš karto.

Kaip skelbia inspekcija, abi nelaimės įvyko dėl darbuotojų nesaugių veiksmų, atlikus tyrimą paaiškės, ar darbdaviai užtikrino saugias darbo sąlygas ir organizavo darbus nepažeisdami darbuotojų saugos ir sveikatos reikalavimų.

VDI duomenimis, kasmet dirbant su krautuvais įvyksta mirtinų ir sunkių nelaimingų atsitikimų darbe. Pernai dirbant krovimo darbus su krautuvais, žuvo vienas žmogus ir buvo sunkiai pakenkta 12 darbuotojų sveikatai.REDAKCIJA REKOMENDUOJA