REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Sportas2023 m. Rugsėjo 6 d. 13:11

Seniausiame pasaulyje dviračių maratone – puikus ukmergiškio pasirodymas

Ukmergė

Etaplius.ltŠaltinis: Ukmergės raj. savivaldybės inf.


277292

Rugsėjo 5 d. Ukmergės rajono savivaldybėje (toliau – Savivaldybė) svečiavosi Ukmergės dviračių klubo „VeloVilkmergė“ prezidentas Raimondas Kaselis. Jis rugpjūčio 20-24 dienomis dalyvavo Prancūzijos klubo Audax Club Parisien (ACP) Paryžius-Brestas-Paryžius (PBP) organizuotame ištvermingumo važiavime dviračiu, dar vadinamu brevetu.

Sportininką Savivaldybėje pasitiko ir pasveikino meras Darius Varnas, vicemeras Eugenijus Kuodelis, administracijos direktorė Inga Pračkailė, Ukmergės sporto centro direktorius Vitalijus Martikonis ir kt.

R. Kaselis papasakojo apie minėtą dviračių maratoną, pasidalino įamžintomis akimirkomis bei vaizdo įrašais.

„Aš įveikiau daugiau nei 1225 kilometrus vienu važiavimu, kuris truko virš 68 valandų. Miegojau vos 3 valandas. Man patinka ilgų distancijų važiavimai dviračiu – tai tarsi iššūkis sau, savęs išbandymas, o geriausia dalis – finišas, kai patiri nenusakomą euforiją ir pasitenkinimą savimi, kad tu įveikei distanciją, pasiekei tikslą!”, – įspūdžiais dalinosi dviratininkas.

Minėtame maratone startavo 7000 dviratininkų, iš jų – net 34 lietuviai. Finišą sportininkai turėjo pasiekti per nustatytus laiko limitus – 80, 84 ar 90 valandų. Juos įveikę finišavo 4866 dviratininkai. Kiti dalyviai pavėlavo arba nepasiekė finišo. Iš visų 28 finišavusių lietuvių R. Kaselis buvo 7-as. Trasoje per kalvotus šiaurinius Prancūzijos regionus buvo daugiau nei 12000 metrų sukilimo (važiavimo į kalną ar kalvotomis vietovėmis).

ACP PBP dviračių maratoną organizuoja kartą per 4 metus. Pirmas PBP buvo organizuotas dar 1891 metais „Petit“ žurnalo iniciatyva, norint parodyti dviračių galimybes. Beje, šis maratonas yra senesnis net už garsiąsias „Tour de France“ lenktynes.

Nors tai ir labai masiškas renginys, tačiau jame dalyvauti gali tik praėjęs atitinkamą kvalifikaciją, įveikęs etapus, vadinamus brevetais. Jų metu per vasaros laikotarpyje reikėjo įveikti 200, 300, 400 ir 600 kilometrų važiavimus. Visa tai turėjo būti oficialiai užfiksuota ir pristatyta „Paryžius-Brestas-Paryžius“ varžybų organizatoriams.

***

Brevetas – tai labai ilgas, ištvermingumo važiavimas dviračiu, negaunant jokios pagalbos iš šalies. Dviratininkai važiuoja nežymėtu keliu (distancijos ilgis - nuo 200 iki 1400 km), pravažiuojant laiko kontrolės postus ir pasiekiant finišą per nustatytą laiką. Laiko kontrolės postų atidarymo laikai paskaičiuoti taip, kad būtų galima juos pasiekti važiuojant nedideliu greičiu.

***

Breveto kortelė – tai organizatorių suteikiama kortelė, kurią dalyvis turi pateikti laiko kontrolės postuose laiko atžymai ir finiše grąžinti organizatoriams. Dalyviai turi vežtis su savimi visus reikalingus daiktus: drabužius, atsargines dalis, įrankius, šviesas, šviesą atspindinčias liemenes ir t.t. Važiuoti galima bet kokia dvirate ar trirate žmogaus jėga varoma transporto priemone.REDAKCIJA REKOMENDUOJA