REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2019 m. Rugsėjo 8 d. 11:05

Sekmadienį trijų Seimo narių rinkimuose iki 10 val. balsavo 2,12 proc. rinkėjų

Vilnius

A. Rutkausko nuotr.

Reporteris SkaistėŠaltinis: Etaplius.lt


98060

Sekmadienį trijų rinkimų apygardų – Žirmūnų, Žiemgalos ir Gargždų – rinkėjai renka tris Seimo narius. 7.00 val. ryto prasidėjęs balsavimas iki 10 val. sulaukė 2,12 proc. rinkėjų.

Vyriausiosios rinkimų komisijos duomenimis, 8 val. rinkėjų aktyvumas buvo 0,27 proc., 9 val. – 0,91 proc., o 10 val. – 2,12 proc. Bendras rinkėjų aktyvumas rinkimuose į Lietuvos Respublikos Seimą vienmandatėse Žirmūnų, Gargždų ir Žiemgalos rinkimų apygardose – 11,1 proc.

Iš anksto savo valią jau yra pareiškę 4,49 proc. rinkėjų.

Aktyviausi rinkėjai, VRK duomenimis, Žiemgalos apygardoje – čia iki 10 val. balsavo iš viso 10,13 proc. rinkėjų. Aktyviausiai ryte rinkėjai balsavo vienmandatės Žiemgalos rinkimų apygardos Peleniškių, Sosdvario, Drąsulaičių ir Maželių rinkimų apylinkėse, spaudos konferencijoje sakė VRK pirmininkė Laura Matjošaitytė.

Gargždų apygardoje savo valią iki 10 val. pareiškė 5,87, o Žirmūnų – 3,18 proc. rinkėjų.

VRK pirmininkė L. Matjošaitytė sekmadienį vykusioje pirmojoje spaudos konferencijoje pranešė, kad rinkimai vyksta sklandžiai: pranešimų dėl pažeidimų, susijusių su galimais rinkimų agitacijos pažeidimais ar galimo rinkėjų papirkimo, rinkimų dieną negavo nei VRK, nei policija.

Žirmūnų rinkimų apygardoje yra įrašyta 35,1 tūkst., Gargždų – 39,2 tūkst., Žiemgalos – 36,1 tūkst. rinkėjų. Tad savo valią sekmadienį vyksiančių rinkimų metu galės pareikšti 110 tūkst. 406 rinkėjai. Jei prireiks pakartotinio balsavimo, kuris vyktų rugsėjo 22 d., rinkėjų skaičius pusšimčiu padidėtų – 48 rinkėjams sulaukus 18 metų per dvi savaites tarp pirmojo ir antrojo turo.

Parlamentaro mandato iš viso siekia 27 kandidatai: Žirmūnų apygardoje varžysis 11, Gargždų apygardoje – 10, o Žiemgalos apygardoje – 6 politikai.

Nauji rinkimai į Seimą Žirmūnų vienmandatėje apygardoje vyks po to, kai į Europos Parlamentą buvo išrinkta šioje apygardoje į Seimą patekusi Aušra Maldeikienė, o Žiemgalos ir Gargždų apygardose – po to, kai šiose apygardose išrinkti Seimo nariai Vitalijus Gailius ir Bronius Markauskas po savivaldos rinkimų tapo merais.

ELTAREDAKCIJA REKOMENDUOJA