REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2024 m. Kovo 19 d. 06:59

Seimui bus teikiamas siūlymas atsisakyti alkoholio prekybos apribojimų sekmadieniais

Lietuva

Dainiaus Labučio nuotr.

Jadvyga BieliavskaŠaltinis: ELTA


295282

Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos narys Andrius Bagdonas antradienį ketina pateikti parlamentui Alkoholio kontrolės įstatymo pataisas, kurias priėmus būtų panaikintas draudimas sekmadieniais prekiauti alkoholiu tik iki 15 valandos.

Jei Seimas pritartų liberalo siūlymui, alkoholiniai gėrimai būtų parduodami visomis savaitės dienomis nuo 10 iki 20 val.

A. Bagdono nuomone, galiojantis draudimas nėra efektyvus ir sudaro nereikalingas kliūtis saikingai alkoholinius gėrimus vartojantiems žmonėms savaitgalį įsigyti alkoholio.

„Pavyzdžiui, 2023 metų gruodžio 31 d. buvo sekmadienis, sausio 1 d. buvo išeiginė, tačiau tie, kurie norėjo savo šventiniam stalui įsigyti putojančio vyno ar kitų alkoholinių gėrimų po 15 valandos, to padaryti negalėjo”,– Eltai yra sakęs A. Bagdonas.

Anot jo, dėl esančio ribojimo dažnai nutinka taip, kad sekmadienį po 15 valandos kaimo parduotuvės užsidaro ir žmonės negali įsigyti būtiniausių maisto produktų.

A.Bagdonas tikisi, kad priėmus siūlomas įstatymo pataisas sumažės nelegali prekyba alkoholiniais gėrimais.

Kaip ELTA jau skelbė, pernai rugsėjo mėnesį A. Bagdonas kartu su kitais Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos nariais įregistravo Alkoholio kontrolės įstatymo pataisas, siūlančias visomis savaitės dienomis leisti alkoholinių gėrimų prekybą mažmeninės prekybos vietose (taip pat išsinešti iš viešojo maitinimo vietų jose įsigytus alkoholinius gėrimus) nuo 10 iki 20 val.

Šiuo metu įstatyme yra numatyta, kad darbo dienomis ir šeštadieniais alkoholinių gėrimų mažmeninės prekybos vietose galima įsigyti (taip pat išsinešti iš viešojo maitinimo vietų jose įsigytus alkoholinius gėrimus) nuo 10 iki 20 val., sekmadieniais – nuo 10 iki 15 val.

Sugriežtinančias Alkoholio kontrolės įstatymo pataisas 2017 m. birželio 1 dieną priėmė praeitos kadencijos Seimas.



REDAKCIJA REKOMENDUOJA