REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2023 m. Lapkričio 7 d. 07:14

Seimui bus pateiktas siūlymas naikinti P. Gražulio neliečiamybę

Lietuva

BNS Fotobanko nuotr.

Milena AndrukaitytėŠaltinis: BNS


282764

Seimui antradienį bus patiektas siūlymas tenkinti generalinės prokurorės Nidos Grunskienės prašymą panaikinti parlamentaro Petro Gražulio teisinę neliečiamybę byloje dėl LGBTIQ bendruomenės narių niekinimo.

Tokį sprendimą siūlo priimti generalinės prokurorės prašymą vertinusi Seimo komisija, išvadą patvirtinusi už ją balsavus penkiems Seimo nariams ir socialdemokratui Kęstučiui Vilkauskui susilaikius.

Komisiją sudarė valdantieji konservatoriai, liberalai ir Laisvės frakcija bei opoziciniai socialdemokratai, kitos opozicinės frakcijos savo atstovų nedelegavo, sakydamos, kad prašyme panaikinti P. Gražulio imunitetą mato politinę potekstę.

Tokios pozicijos laikosi ir P. Gražulis, kuris dėl jo pasisakymų pradėtą bylą sako esant politiniu susidorojimu.

Generalinė prokurorė prieš porą savaičių kreipėsi į Seimą prašydama panaikinti Seimo narių Mišrios grupės atstovo P. Gražulio imunitetą, kad jam būtų galima pateikti įtarimus dėl viešo tyčiojimosi ir žmonių grupės niekinimo dėl jų seksualinės orientacijos.

Pagal Seimo statutą, išklausius prokuroro kreipimąsi sudaroma tyrimo komisija dėl sutikimo Seimo narį patraukti baudžiamojon atsakomybėn, suimti ar kitaip suvaržyti jo laisvę.

Jeigu tyrimo komisijos išvadoje siūloma patenkinti Generalinės prokuratūros prašymą, nutarimui priimti reikia, kad už imuniteto panaikinimą balsuotų daugiau kaip pusė visų Seimo narių, t. y. ne mažiau kaip 71.

Praėjusių metų gegužės 26 dieną, Seimui po pateikimo pritarus Civilinės sąjungos įstatymo projektui, įteisinančiam tos pačios lyties asmenų partnerystę, P. Gražulis, išėjęs iš plenarinių posėdžių salės Seime sutiko kelis LGBTIQ bendruomenės atstovus ir juos iškeikė, išvadino išsigimėliais, platinančiais venerines ligas, siūlė gydytis.

Baudžiamajame kodekse numatyta, kad tas, kas viešai tyčiojosi, niekino, skatino neapykantą ar kurstė diskriminuoti žmonių grupę ar jai priklausantį asmenį dėl amžiaus, lyties, seksualinės orientacijos, neįgalumo, rasės, odos spalvos, tautybės, kalbos, kilmės, etninės kilmės, socialinės padėties, tikėjimo, įsitikinimų ar pažiūrų, gali būti baudžiamas bauda, laisvės apribojimu, areštu arba laisvės atėmimu iki dvejų metų.

Pagal Konstituciją, Seimas narys be Seimo sutikimo negali būti traukiamas baudžiamojon atsakomybėn, suimamas, negali kitaip suvaržoma jo laisvė.

Generalinė prokurorė jau antrą kartą šioje kadencijoje prašys panaikinti Mišrios Seimo narių grupės parlamentaro P. Gražulio teisinį imunitetą.

2020 metų gruodį jis panaikintas, kad būtų galima politikui pateikti įtarimus dėl piktnaudžiavimo „Judex“ koldūnų byloje, joje sprendimą antradienį skelbs Lietuvos Aukščiausiasis Teismas.

Teisėsaugos duomenimis, pasinaudodamas Seimo nario statusu P. Gražulis padėjo tvarkyti šaldytus maisto produktus gaminančios bendrovės „Judex“ problemas, kai Rusijos pareigūnai 2015 metais šios įmonės produkcijoje rado listerijos bakterijų.

Už tai Lietuvos apeliacinis teismas pernai birželį politikui skyrė daugiau nei 15 tūkst. eurų baudą ir nurodė konfiskuoti per 3,3 tūkst. eurų. Antradienį galutinį verdiktą šioje byloje turėtų skelbti Lietuvos Aukščiausiasis Teismas.

Be to, P. Gražuliui pradėta apkalta už tai, kad tyčia balsavo už kitą Seimo narį.REDAKCIJA REKOMENDUOJA