REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2017 m. Gruodžio 13 d. 07:15

Seimo socialdemokratai: medikų reikalavimai yra pagrįsti

Vilnius

Irma BagūnėŠaltinis: Etaplius.lt


23245

41 tūkstantis parašų - tiek Lietuvos piliečių pasirašė peticiją Seimo nariams, kad šie balsuodami už Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžetą atsižvelgtų į Lietuvos medikų sąjūdžio reikalavimus pakelti atlyginimus 30 procentų.

Seimo Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) frakcija pareiškė, kad medikų reikalavimus laiko visiškai pagrįstais ir argumentuotais, nes kreipimesi aiškiai nurodomi šaltiniai finansavimui ir medikų atlyginimų padidinimui.

Statistikos duomenimis, vidutinis gydytojo atlyginimas Lietuvoje, neatskaičius mokesčių, yra 1474 eurų, o slaugytojo - 740 eurų.

„Medikų atlyginimams padidinti trūksta pinigų, nes valstybė nevykdo savo įsipareigojimų - nemoka visos sumos už valstybės draudžiamus piliečius, tai yra vaikus, studentus, pensininkus. Netgi minimalias pajamas gaunantis asmuo į PSDF sumoka 432 eurus per metus, o už valstybės draudžiamą asmenį kitais metais numatoma mokėti tik 283 eurus. Praktiškai tai lemia visų sveikatos sistemos darbuotojų - nuo gydytojų iki slaugytojų - mažesnius atlyginimus. Dėl to kenčia ir pacientai, gaudami žemesnę paslaugų kokybę ir turėdami apmokėti dalį išlaidų savo sveikatos priežiūrai“, - sako Seimo Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos seniūnas Juozas Olekas.

Norint, kad medikai neišvažiuotų iš Lietuvos, o likusieji čia nedirbtų su pacientais kaip prie konvejerio, jie turi gauti, parlamentaro teigimu, adekvatų atlygį už darbą.

„Dabar gydytojai verčiami dirbti paromis, važinėti per kelias darbovietes, kad taip uždirbtų pragyvenimui reikalingą sumą. Medikų reikalavimai realūs, nes kitų metų PSDF biudžetas yra perteklinis“, - sako Lietuvos socialdemokratų partijos pirmininkas Gintautas Paluckas.

PSDF biudžeto formavimas - tai ne tik medikų atlyginimų problema. „Jeigu būtų sumokėti visi mokesčiai už valstybės draudžiamus asmenis, valdžia pademonstruotų kur kas sveikesnį požiūrį į visų savo piliečių sveikatą“,- sako Seimo socialdemokratai.

ELTAREDAKCIJA REKOMENDUOJA